Reklama

Nowe Mitsubishi ASX. Poznaliśmy gamę jednostek napędowych

Samochodu jeszcze nie ma, ale już wiadomo, jakie silniki będą go napędzały. Mitsubishi ujawniło już gamę jednostek napędowych, które będą dostępne w modelu ASX drugiej generacji.

Oferta będzie składać się z dwóch doładowanych silników benzynowych oraz dwóch hybrydowych układów napędowych, z czego jeden będzie klasyczną hybrydą, a drugi będzie miał możliwość ładowania z gniazdka (plug-in). Wszystkie układy napędowe już dobrze znamy - są szeroko wykorzystywane w modelach Renault, Dacii i Nissana.

Silniki nowego Mitsubishi ASX: Dwie jednostki benzynowe, dwie hybrydy

Podstawowym silnikiem ASX-a jest trzycylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy 1.0 MPI-T o mocy 91 KM, który będzie dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Lepsze osiągi zapewni czterocylindrowa jednostka turbodoładowana 1.3 DI-T. Silnik ten będzie dostępny w dwóch wariantach. W połączeniu z 6-biegową skrzynią manualną będzie generował 140 KM, a z 7-biegową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową (7DCT) - 158 KM.

Reklama

ASX nowej generacji będzie pierwszym modelem Mitsubishi wprowadzonym na rynek europejski, zasilanym w pełni hybrydowym układem napędowym (HEV): łączącym jednostkę benzynową o pojemności 1,6 litra z dwoma silnikami elektrycznymi i automatyczną, wielostopniową skrzynią biegów. Moc to 145 KM, a pojemność akumulatora wynosi 1,3 kWh.

Uzupełnieniem oferty będzie wersja Plug-in Hybrid (PHEV). Układ napędowy składa się z silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra, współpracującego z dwoma silnikami elektrycznymi, zasilanymi akumulatorem o pojemności 10,5 kWh. Moc systemowa tego hybrydowego układu wynosi 160 KM. 

Mitsubishi ASX zadebiutuje w salonach wiosną 2023 roku

Wszystkie układy napędowe będą dostępne od momentu wprowadzenia nowego Mitsubishi ASX na rynek, co nastąpi wiosną 2023 roku.

Nowy Mitsubishi ASX, który zastąpi obecny, produkowany od 2010 roku model, będzie bazował na platformie CMF-B, opracowanej przez alians Renault-Nissan-Mitsubishi, na której oparto są m.in. Renault Clio, Nissan Juke, Dacia Logan i Sandero. 

Samochód będzie produkowany zakładach Renault w Valladollid w Hiszpanii.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mitsubishi ASX

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy