Nowa dostawcza Toyota będzie produkowana przez Stellantisa w Gliwicach

Stellantis i Toyota poszerzają współpracę. W jej ramach francusko-włosko-amerykański koncern będzie produkował opracowanego przez siebie dużego vana, którego Toyota będzie sprzedawała pod własną marką.

Stellantis i Toyota ogłosiły rozszerzenie dotychczasowej współpracy o nowy duży model auta użytkowego, zarówno z napędem konwencjonalnym, jak i elektrycznym.

Trzeci model Stellantisa dla Toyoty

Tym samym Toyota wkracza do największego i najbardziej lukratywnego segmentu samochodów dostawczych. Będzie to już trzeci - obok kompaktowego i średniej wielkości vana - model samochodu dostawczego, który obejmie umowa między producentami.

Nowy model będzie produkowany w zakładach Stellantisa w Gliwicach i w miejscowości Atessa we Włoszech. Auto trafi do sprzedaży w połowie 2024 roku, a wraz z nim Toyota zadebiutuje w segmencie dużych samochodów użytkowych. Samochód będzie bliźniaczą konstrukcją Peugeota Boxer, Opla Movano, Citroena Jumper i Fiat Ducato. Nowy model zastąpi obecną generację tych pojazdów, dostępną na rynku od 2006 roku.

Reklama

Nowy model dołączy do PROACE i PROACE CITY

Współpraca Stellantisa i Toyoty rozpoczęła się w 2012 roku od średniej wielkości vana. Samochód sprzedawany przez Toyotę pod nazwą PROACE produkowany jest w fabryce Stellantis Hordain we Francji i jest bliźniaczą konstrukcją Citroena Jumpy, Peugeota Experta oraz Fiata Scudo. 

W 2019 roku współpraca została poszerzona o kompaktowy model. Toyota oferuje go jako PROACE CITY, a pojazd produkowany jest w fabryce Stellantisa w Vigo w Hiszpanii i jest bliźniakiem Opla Combo, Peugeota Riftera i Citroena Berlingo.

***INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota Proace | Stellantis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama