Reklama

Nissan Leaf ma już 10 lat

Nissan świętuje 10. rocznicę rynkowej premiery elektrycznego modelu leaf, którego sprzedaż od chwili debiutu wyniosła pół miliona sztuk.

Leaf jest produkowany w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, i sprzedawany na 59 rynkach na całym świecie. Coraz większa pojemność akumulatora, wydajność i osiągi sprawiają, że z auta typowo miejskiego, zmienił się w pojazd sprawdzających się w większości sytuacji.

Reklama

Ponadto Nissan Leaf nie jest wyłącznie środkiem transportu. Samochód może być wykorzystywany jak generator prądu, by zapewnić źródło zasilania mieszkańcom prywatnych domów i pracownikom firm oraz ludności z regionów dotkniętych klęskami żywiołowymi. Koncern Nissan szacuje, że właściciele modelu przejechali łącznie 16 miliardów kilometrów po drogach całego świata, dzięki czemu do naszej atmosfery trafiło ponad 2,5 miliona ton CO2 mniej.

W lipcu tego roku Nissan zaprezentował swojego kolejnego elektryka - crossovera Ariya. Jest to model, który odgrywa kluczową rolę w realizacji planu transformacji Nissan NEXT, którego celem jest sprzedaż miliona zelektryfikowanych samochodów rocznie do 2023 roku, w tym samochodów z napędem elektrycznym i zelektryfikowanym napędem e-POWER.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje