Reklama

Na święta dostaną premię. Aż 2400 zł

Pracownicy tyskiej fabryki Fiata otrzymają 2400 zł brutto premii świątecznej - poinformował INTERIA.PL rzecznik Fiat Auto Poland, Bogusław Cieślar.

Zakład w Tychach to najlepiej oceniona fabryka w całym włoskim koncernie. Obecnie zatrudnia 5500 pracowników, którzy wyprodukują w tym roku około 470 tys. samochodów: fiatów panda i 500, lancii ypsilon i forda ka, stawia polską fabrykę w gronie największych i najbardziej wydajnych wytwórców w Europie.

Aż 98 procent produkcji trafia na eksport.

Kilka dni temu jedna z gazet donosiła, że w przyszłym roku produkcja zostanie znacznie ograniczona (nawet o ponad 100 tys. samochodów), co może doprowadzić do utraty pracy przez 10 tys. pracowników firm kooperujących z zakładem w Tychach.

Reklama

Fiat Auto Poland odrzuca te informacje, twierdząc, że przyszłoroczny poziom produkcji obecnie nie jest znany i będzie na bieżąco dostosowywany do popytu. W przyszłym roku na rynkach można spodziewać się różnych zawirowań, ale przecież podobnie jest obecnie.

Natomiast tyski zakład może się spodziewać zapewne spadku poziomu produkcji pandy (na początku roku do salonów trafi nowa generacja tego auta, która produkowana będzie we Włoszech, co spowoduje spadek zainteresowanie modelem z Tychów), co jednak najważniejsze, tylko w Polsce produkowany będzie fiat 500 (model ten jest produkowany również w Meksyku, ale z przeznaczeniem na rynek amerykański) i nowa lancia ypsilon.

Nie wiadomo natomiast, czy w Tychach nadal będzie produkowany ford ka, pojawiły się bowiem niepotwierdzone doniesienia o możliwości przeniesienia produkcji do Rumunii. Nie nastąpi to jednak na pewno już w przyszłym roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fiata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy