Reklama

Milion range roverów

W 1970 roku, a więc już 40 lat temu na rynku debiutował range rover. Z biegiem lat model ten stał się synonimem luksusowego pojazdu terenowego.

Pierwsza generacja range'a, którą poddawano kolejnym modernizacjom przetrwała w produkcji aż przez 25 lat.

W 1994 roku zaprezentowano range rovera drugiej generacji (P38a), który w 2001 roku został zastąpiony przez model produkowany obecnie.

W 2005 roku oferta Range Rovera została poszerzona o model range rover sport, który okazał się sporym sukcesem (sprzedaż przekroczyła 300 tys. sztuk).

W przyszłym roku do salonów trafi natomiast najmniejszy range, dostępny również z napędem tylko jednej osi o na nazwie evoque.

Tymczasem 4 listopada z fabryki w Solihull w Anglii wyjechał milionowy egzemplarz range rovera. Czarne auto o katalogowej wartości 85 tys. funtów podczas uroczystej gali zostanie przekazane organizacji charytatywnej, która zajmuje się pomocą rannym żołnierzom. Następnie samochód trafi na aukcję, szacuje się, że zostanie sprzedane za około 100 tys. funtów.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Range Rover Sport | Alex Minsky | Rover | Range Rover

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy