Mercedes sprzedał swoją fabrykę. Winna ekologia?

Fabryka samochodów osobowych we francuskim Hambach trafiła w ręce brytyjskiej firmy INEOS Automotive.

Jak podaje Mercedes w swoim komunikacie, na "drodze do neutralności pod względem emisji CO2", firma ulega transformacji i wprowadza zmiany w strukturze. Jedną z nich jest pozbycie się francuskiej fabryki. Jej nowy właściciel INEOS Automotive będzie jednak kontynuował dotychczasową produkcję.

Niewątpliwie jest to więc nietypowa transakcja. Mercedes pozbywa się fabryki, ale fabryka nadal będzie funkcjonowała i produkowała elektryczne Smarty. Niemcy zapewniają, że zmiana właściciela nie wpłynie na sytuację załogi, liczącej około 1300 osób, ani na dostawy samochodów.

Reklama

Przedstawiciele Mercedesa zachwalają ponad 20-letnią pracę fabryki w Hambach (która w 1998 roku rozpoczęła produkcję Smarta) i cieszą się, że firma INEOS Automotive będzie kontynuowała jej pełną sukcesów historię. To dlaczego Niemcy pozbyli się tego zakładu? Chyba tylko dlatego, że najwyraźniej stał na drodze "neutralności CO2". Elektryczne Smarty będą dalej produkowane, ale ten najwyraźniej mało ekologiczny proces, nie będzie już ciążył na planach Mercedesa.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy