Mercedes planuje ujednolicić nazwy. Zniknąć ma człon "EQ"

Mercedes zamierza zrezygnować z używania oznaczenia „EQ” na swoich samochodach elektrycznych. Decyzja ma wynikać z... czystej logiki.

Dotychczas elektryczne modele Mercedesa sygnowane są znakiem "EQ" (np. EQS, EQA itd.). Już niedługo może się to jednak zmienić. 

Elektryczne modele Mercedesa bez "EQ"

Marka zamierza usunąć oznaczenie "EQ" z nazw swoich elektryków - podaje niemiecki dziennik "Handelsblatt", powołując się na źródła z firmy. Z oznaczenia niemiecki producent ma zrezygnować wraz z wejściem na rynek nowej "generacji samochodów kompaktowych", które mają pojawić się pod koniec 2024 roku. Decyzja o wycofaniu członu "EQ" z oznaczeń samochodów elektrycznych ma być umotywowana tym, że marka rezygnuje z napędu spalinowego i skupia się wyłącznie na rozwoju elektryków.

Reklama

Jest logiczne posunięcie. Skoro samochody spalinowe znikną, naturalnym wydaje się rezygnacja z oznaczeń, które miały odróżniać od nich auta z napędem elektrycznym. To zaś oznacza, że za jakiś czas przykładowo EQS może być sygnowana jako Klasa S. Najprawdopodobniej proces wycofywania nazw nie będzie rewolucją, a ewolucją. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przejmowanie przez samochody elektryczne nazwy w momencie zakończenia produkcji konkretnego modelu spalinowego. 

Rzecznik Mercedesa zapowiedział, że ze względu na zamiary marki, dotyczące całkowitej rezygnacji z napędu spalinowego, dostosowywane jest pozycjonowanie pojazdów. W jego opinii za wcześnie jednak na szczegóły.

Od 2025 roku nowe Mercedesy będą wyłącznie elektryczne

Mercedes nazwy EQ dla swoich elektrycznych modeli zaczął używać w 2016 roku gdy zaprezentował koncepcyjnego SUV-a EQ Concept. Pierwszym modelem produkcyjnym z tą nazwą był Mercedes EQC, który został wprowadzony na rynek w 2019 roku. Z kolei od 2025 roku marka ma wprowadzać wyłącznie modele elektryczne.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes-Benz | modele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy