Mazda zwiększa produkcję modelu CX-5

W odpowiedzi na rosnący popyt, jakim cieszy się Mazda CX-5, firma uruchomiła drugą japońską linię montażową nowego modelu.

Auto, które zaliczyło swój europejski debiut w Genewie (w marcu bieżącego roku) budowane było do tej pory w Hiroszimie, a także w fabrykach Mazdy w Chinach i Malezji. Teraz produkcją CX-5 zajęła się również druga japońska fabryka w Hofu. Zakład od grudnia 2016 roku wytwarza już mniejszą siostrę Mazdy CX-5 - model CX-3. Oprócz tego w Hofu budowane są też Mazdy: 2, 3 i 6.

Uruchomienie kolejnej linii montażowej to część szerszego planu rozwoju japońskiego producenta ogłoszonego w ubiegłym roku. Wg jego głównych założeń już za dwa lata globalna roczna sprzedaż Mazdy sięgać ma 1,65 mln pojazdów.

Reklama

Mazda CX-5 odgrywa bardzo ważna rolę w strategii japońskiej marki. Dość przypomnieć, że od momentu debiutu pierwszej generacji (2012 rok), CX-5 jest najlepiej sprzedającym się modelem Mazdy na Starym Kontynencie. Do tej pory firma wyprodukowała już przeszło 1,7 mln egzemplarzy CX-5, która odpowiada dziś za 1/4 całkowitego popytu za nowe Mazdy na świecie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy