Reklama

Lancia coupe cabrio?

Niewykluczone, że wkrótce gama samochodów Lancii poszerzy się o zupełnie nowy model. Będzie on należał do popularnej klasy coupe-cabrio.

Z ofertą produkcji tego samochodu zwrócił się do Fiata włoski producent nadwozi, firma Bertone. Rzecznik Fiata potwierdził, że oferta jest rozważana.

Bertone ma problemy. Włosi, którzy zaprezentowali w Genewie prototyp Suagna, w tym sezonie nie mają co robić. Jedyna podpisana umowa mówi o budowie 2000 sztuk specjalnej, dwumiejscowej wersji Mini Coopera S.

Wcześniej Bertone proponowało Fiatowi przygotowanie modelu Grande Punto ze składanym dachem. Koncern nie zaakceptował tego projektu.

Natomiast już wcześniej zapowiadano, że pod koniec 2007 roku do produkcji trafi nowy model Lancii. Spekulowano wówczas, że będzie Fulvia oparta na prototypie pokazanym we Frankfurcie w 2003 roku. Jednak samochód ten zbudowano na bazie płyty podłogowej, którą Fiat przestał wykorzystywać w zeszłym roku.

W tej sytuacji wiele wskazuje na to, że nowym modelem Lancii będzie coupe-cabrio z dachem składanym podobnie jak w Bertone Suagna. Produkcja może zostać uruchomiana w ciągu dwóch lat od momentu podjęcia decyzji przez Fiata. Moce produkcyjne Bertone pozwolą na budowanie 20 tysięcy samochodów rocznie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | coupe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje