Kupiłbyś takiego Datsuna? Rosjanie są zachwyceni!

Datsun opublikował pierwszą grafikę zdradzającą kształty nowego modelu koncepcyjnego, jaki zadebiutować ma na zbliżającym się Tokio Motor Show.

Wszystko wskazuje na to, że auto bazuje na platformie Nissana CMF-A, a kształty nadwozia nawiązywać będą do - pierwszego zbudowanego w oparciu o nią modelu produkcyjnego - Renault Kwid.

Warto przypomnieć, że marka Datsun wskrzeszona została przez Nissana w 2013 roku z myślą o produkcji budżetowych pojazdów na rynki wschodzące. W zależności od rynku funkcję lokomotyw sprzedaży pełnią spokrewnione modele mi-DO i on-DO.

Auta z pogranicza segmentów B i C cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza w Rosji. Produkcję większego - sedana - on-Do - rozpoczęto w Togliatti z końcem sierpnia ubiegłego roku. Auta trafiły do lokalnych dealerów z początkiem września 2014.

Reklama

Pierwszy pełny rok obecności Datsuna w Rosji śmiało uznać można za udany. Mimo skokowego załamania się rynku nowych pojazdów, mającego bezpośredni związek z europejskimi sankcjami nałożonymi na kraj za zaangażowanie się w konflikt na Ukrainie, przedstawiciele japońskiej marki mają powody do radości. W pierwszym roku obecności na rynku (od września 2014 do września 2015) na nowego Datsuna on-DO zdecydowało się 31 027 Rosjan.

Aktualnie Datsun posiada na terenie Rosji 60 swoich przedstawicielstw handlowych. Do końca bieżącego roku liczba ta wzrosnąć ma do 70.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Datsun
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy