Reklama

Koniec crossfire'a

Wczoraj z fabryki Karmanna w Osnabruck wyjechał ostatni chrysler crossfire. Tym samym zakończyła się produkcja tego modelu.

Chrysler Crossfire nie sprostał konkurencji ze strony audi TT, nissana 350Z czy mazdy RX-8.

Crossfire pojawił się na rynku w 2003 roku, znaczną część rozwiązań technicznych dziedzicząc po mercedesie SLK poprzedniej generacji. Amerykanie zakładali roczną produkcję tego modelu na poziomie 30 tysięcy samochodów. Tyle udało się sprzedać w 2004 roku, jednak już rok później sprzedaż załamała się do poziomu 12500 aut. Dlatego w zeszłym roku ograniczono produkcję o połowę, a w tym zadecydowano o jej definitywnym zakończeniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fabryka | Crossfire | chrysler

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy