Reklama

Kolejny opel z Polski?

Być może już wkrótce gama produkowanych w Gliwicach samochodów zostanie poszerzona o nowy pojazd. Do produkowanych już OplI: Zafiry II, Astry II classic, Agili oraz Suzuki Wagon R+ dołączyć może nowa generacja Opla Merivy!

Pierwsza generacja tego samochodu produkowana jest obecnie w hiszpańskich zakładach General Motors w Saragossie. Zarząd GM-a doskonale ocenia jednak polską fabrykę, o czym świadczy ulokowanie właśnie w niej produkcji nowego Opla Zafiry II. Kolejnym krokiem może być Meriva.

Reklama

Przedstawiciele General Motors Poland na razie nie chcą tych informacji komentować. Twierdzą, że jest na to za wcześnie skoro nowa generacja Merivy nie została nawet jeszcze zaprezentowana.

Również europejski zarząd GM na razie wstrzymuje się od komentarzy. Być może obawia się protestów, które mogą wybuchnąć w innych fabrykach koncernu. Tak było, gdy podjęto decyzję o uruchomieniu produkcji w Gliwicach nowej Zafiry. Wówczas najmocniej protestowano w Bochum, gdzie obawiano się zwolnień. Z podobną sytuacją spotkał się Fiat, gdy ogłosił, że w Tychach powstawał będzie nowy mały model o nazwie 500. Wówczas we Włoszech (m.in. w Mirafiori) wybuchły głośne protesty.

Wszystko wskazuje jednak na to, że trend przenoszenia produkcji do polskich fabryk zostanie utrzymany. Koncerny, które muszą walczyć o ograniczenie kosztów, stopniowo przenoszą produkcję do państw o niższych kosztach robocizny.

Dlatego możemy się spodziewać, że nowa Meriva będzie powstawała w Gliwicach. Natomiast produkcja nowej generacji Agili i bliźniaczego Suzuki Wagon R+ może wówczas zostać przeniesiona z Polski na Węgry.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: suzuki | wagon | Gliwice | opel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje