Reklama

Kolejny hit Mercedesa? Nadchodzi coupe klasy S!

Wygląda na to, że ofensywa modelowa Mercedesa rozwinie wkrótce kolejne skrzydło. Po nowej klasie A, usportowionym CLA i zaprojektowanej od postaw klasie S przyszła kolej na następne auto.

W jednym z niedawnych wywiadów szef design niemieckiej marki - Jan Kaul - zdradził, że bliska produkcji seryjnej jest już "usportowiona" odmiana klasy S z nadwoziem coupe.

Kaul, który nadzoruje projekt wnętrza nowego auta przyznał, że zaawansowane prace nad pojazdem trwają już od września ubiegłego roku. Auto pojawić ma się w salonach Mercedesa już w przyszłym roku.

Sylwetka samochodu będzie zdecydowanie bardziej "zadziorna" niż w poprzedniku. Styliści uciekli się do kilku smaczków, które fanom marki przywodzić mają na myśl historyczną W126.

We wnętrzu znajdziemy m.in. ogromny wyświetlacz LCD (dwa ekrany o przekątnej 12,3 cala w jednej obudowie). Produkcyjnych wersji doczekały się już projekt konsoli środkowej czy np. kierownicy.

Reklama

Przypominamy, że nowa klasa S, która dostępna jest na światowych rynkach od niespełna trzech miesięcy już odniosła ogromny sprzedażowy sukces. Klienci złożyli już 30 tys. zamówień na nowe auto typoszeregu W222.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes klasy S

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy