Kolejne problemy Volkswagena. Stanęły wszystkie fabryki w Niemczech

Dopiero co informowaliśmy o wstrzymaniu produkcji w dwóch fabrykach Volkswagena, co jest spowodowane mniejszym popytem na auta elektryczne, niż zakładano. Teraz przestały pracować wszystkie niemieckie zakłady koncernu, ale tym razem nie było to planowane.

Awaria zatrzymała fabryki Volkswagena

Niemieckie zakłady Volkswagena, w tym także w centrali w Wolfsburgu, wstrzymały w środę produkcję samochodów z powodu poważnej awarii w systemie komputerowym. Koncern powołał sztab kryzysowy.

"Fabryki marki VW w Niemczech wstrzymały produkcję" - potwierdził w środę późnym wieczorem agencji AFP rzecznik koncernu Christian Schiebold. "Nie wygląda to na atak (hakerski) z zewnątrz" - dodał. "Ciężko pracujemy, by rozwiązać problem".

Oprócz Wolfsburga, największej fabryki grupy VW, problem dotyczy również zakładów w Emden, Zwickau, Osnabrueck i Dreźnie, a także zakładów produkujących komponenty w Kassel, Brunszwiku i Salzgitter.

Reklama

Przyczyną awarii były kłopoty z systemem informatycznym. 

Problemy mają także fabryki Volkswagena poza granicami Niemiec

"Zakłócenia trwają od godziny 12.30 i są analizowane. Istnieją konsekwencje dla fabryk produkujących pojazdy" - mówił w środę wieczorem agencji dpa przedstawiciel VW.

Jak podaje dziennik gospodarczy "Handelsblatt", zakłócenia dotyczą także fabryki marki Audi, a także zakładów Grupy Volkswagena poza granicami Niemiec.

Awaria usunięta, zakłady wznowiły produkcję

Awaria informatyczna została usunięta w nocy ze środy na czwartek. W efekcie od czwartkowego poranka zakłady wznowiły produkcję i obecnie odbywa się ona normalnie. Informację tę potwierdził rzecznik konceru Christian Schiebold.

Toyota też miała problemy

Volkswagen nie jest pierwszy, poszedł śladem Toyoty. Pod koniec sierpnia stanęło czternaście zakładów produkcyjnych tego koncernu, czyli wszystkie zlokalizowane w Japonii. 

Wówczas również problemem był awaria systemów informatycznych. Jak się okazało wkrótce, paraliż został wywołany tak banalnym problemem, jak brak miejsca na dysku twardym jednego z serwerów.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen | fabryka samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy