Reklama

Kalina do produkcji

AvtoVAZ rozpoczyna produkcję łady kaliny. Samochód został po raz pierwszy zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Paryżu.

Wersja produkcyjna ma być napędzana silnikiem 1.6 o mocy 90 KM, który spełnia normę emisji spalin Euro4 i rozpędza pojazd do 185 km/h.

Kalina będzie oferowana jako 5-drzwiowy hatchbak, sedan oraz kombi. Producent zamierza dostarczyć egzemplarz, który zostanie poddany testom zderzeniowym przez EuroNCAP.

Linia produkcyjna, której wydajność wynosi 220 tysięcy samochodów rocznie, jest już gotowa. Samochody trafią również na eksport, także do krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

W Polsce cena kaliny może wynosić około 20-23 tysięcy złotych.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy