Reklama

DaimlerChrysler przejmuje Mitsubishi

Zgodnie z przyjętym planem koncern DaimlerChrysler AG przejął w piątek 43% udziałów w spółce Mitsubishi Motors Corporation - Samochody Użytkowe, która została wydzielona z Mitsubishi Motors Corporation w styczniu 2003 roku jako Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC).

Mitsubishi Motors Corporation zatrzyma 42% akcji, pozostałe spółki Grupy Mitsubishi przejmą 15%. Prezesem i CEO nowej spółki jest Wilfried Porth, natomiast prezesem zarządu będzie Takashi Usami, były szef MMC Samochody Użytkowe.

Już od pewnego czasu trwa proces łączenia się Mitsubishi z amerykańsko-niemieckim gigantem. Ze współpracy tych marek powstało już wiele ciekawych projektów, między innymi nowa wersja kompaktowego Colta

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy