Reklama

Co po gwarancji?

Nowe samochody są pojazdami niezwykle skomplikowanymi, w których coraz więcej do powiedzenia ma elektronika. Niestety, droga w tym kierunku powoduje, że samochody są coraz bardziej awaryjne, a serwisy mają coraz więcej do roboty.

Nie raz i nie dwa publikowaliśmy listy od czytelników opisujących swoje perypetie z niefachowymi serwisami. Dziś jednak prezentujemy list trochę inny. Mianowicie, poruszający problem - co PO gwarancji?

Oto list naszego czytelnika:

" Zwracam się do Państwa z prośbą oraz z nadzieją, że uzyskam u Was pomoc w nurtującym mnie temacie.

Od stycznia 2002 roku jestem posiadaczem samochodu OPEL VECTRA C 1.8. Producent udziela na ten samochód 24-miesięcznej gwarancji. Do dnia dzisiejszego przebieg w aucie wynosi 63 000 km. Auto było dwa razy na planowanych przeglądach, zgodnie z wytycznymi, co 30 000 km.

Ponadto samochód kilkanaście razy trafił do serwisu w celu usunięcia usterek, które to usterki, jak sądzę, nie są tylko kosmetyczne:

Reklama

1. Wymiana świateł przeciwmgielnych (parowały).

2. Wymiana gniazd pod amortyzatory.

3. Wymiana końcówek drążków kierowniczych.

4. Wymiana tylnych wahaczy.

5. Kilkakrotne sprawdzenie klimatyzacji (działała kiedy chciała).

6. Naprawa radia (14 dni w serwisie).

7. Wymiana przekładni kierowniczej.

8. Naprawa, a następnie wymiana na nową, pompy wodnej.

Mam uzasadnione obawy ,że to nie koniec tej serii. Proszę o pomoc, co zrobić w przypadku kiedy okres gwarancji się skończy, czy istnieje jakaś możliwość, aby zmusić producenta do przedłużenia gwarancji, bądź rękojmi, mając na uwadze powyższe usterki. Ostatnio poprosiłem serwis o sporządzenie dokładnej listy wszystkich napraw wykonanych w samochodzie, na co z wielką niechęcią przystali. "

Tyle nasz czytelnik. Czy ktoś z was potrafi mu pomóc? Może doświadczyliście podobnej sytuacji i wiecie jak ją rozwiązać? Czekamy na wasze rady i uwagi.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nowe samochody | samochody | wymiana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy