Car of the Year 2003!

Citroen C3, ford fiesta, fusion, honda jazz, lancia thesis, mercedes klasy E, opel vectra, renault megane, renault vel satis, seat ibiza, toyota corolla, volvo XC90 to faworyci tegorocznego COTY! Europejski konkurs Car of the Year organizowany jest już od blisko 40 lat. W gronie jurorów znajduje się 56 dziennikarzy z 21 krajów. Wybory odbywają się w dwóch etapach. W pierwszym typuje się 7 samochodów i dopiero między nie rozdziela punkty. Każdy z jurorów ma do dyspozycji 25 punktów. Jednemu modelowi nie może przyznać więcej niż 10 punktów i do tego nie dopuszczalna jest równa liczba punktów w przypadku pierwszego i drugiego miejsca. Tutaj pełna lista tegorocznych pretendentów do tytułu COTY wraz z linkami do opisu poszczególnych pojazdów!

Europejski konkurs Car of the Year organizowany jest już od blisko 40 lat. W gronie jurorów znajduje się 56 dziennikarzy z 21 krajów. Wybory odbywają się w dwóch etapach. W pierwszym typuje się 7 samochodów i dopiero między nie rozdziela punkty. Każdy z jurorów ma do dyspozycji 25 punktów. Jednemu modelowi nie może przyznać więcej niż 10 punktów i do tego nie dopuszczalna jest równa liczba punktów w przypadku pierwszego i drugiego miejsca. W konkursie tym nie ma podziału ani na klasy, ani też na gatunki pojazdów. W efekcie co roku wygrywa tylko jedno auto.

Reklama

Początkowo auta wybierano w systemie jednoetapowym. 5 lata temu, ze względu na rosnącą liczbę modeli, wprowadzono 2 etapy konkursu. W pierwszym typowało się 5 samochodów i dopiero między te auta jurorzy rozdzielali punkty. Każdy z dziennikarzy może jednemu autu przyznać maksymalnie 10, a nie 15 punktów, jak było poprzednio. Bez zmian pozostała natomiast łączna pula , którą dysponuje każdy z członków jury, wynosząca 25 punktów. Zasady konkursu nie dopuszczają równorzędnego 1 i 2 miejsca, czyli ex equo.

Uczestnictwo w jury plebiscytu Car of the Year zobowiązuje do wnikliwego poznania każdego ze zgłoszonych samochodów. Czynione jest to w trakcie prezentacji organizowanych przez producentów, podczas jazd testowych, a także podczas zgrupowania, które tradycyjnie odbywa się we wrześniu na północy Danii, koło miasta Skagen. Tam właśnie wszystkie zainteresowane firmy dostarczają swoje auta, umożliwiając bezpośrednie ich porównanie w zróżnicowanych warunkach drogowych. Oprócz cech konstrukcyjnych brane są pod uwagę właściwości samochodów. Liczą się także uwarunkowania ekonomiczne

Oto lista samochodów biorących udział w tegorocznym europejskim plebiscycie COTY 2003 wraz z linkami:

Napisz do nas, który samochód według Ciebie wygra tegoroczny plebiscyt Car of the Year!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy