Honda Jazz

Honda Jazz jest niewielkim miejskim samochodem należącym do segmentu B. Auto jest produkowane od prawie 40 lat i przez ten czas doczekało się aż czterech generacji. Pierwsze modele nie cieszyły się w Europie zbyt dużą popularnością, ale za to odświeżona wersja wypuszczona na rynek w 2001 roku zdobyła swoich fanów.
Honda Jazz - najważniejsze informacje
Honda Jazz /materiały prasowe

Honda Jazz - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2002

Honda Jazz jest niewielkim miejskim samochodem należącym do segmentu B. Auto jest produkowane od prawie 40 lat i przez ten czas doczekało się aż czterech generacji. Pierwsze modele nie cieszyły się w Europie zbyt dużą popularnością, ale za to odświeżona wersja wypuszczona na rynek w 2001 roku zdobyła swoich fanów.

Historia Hondy Jazz

Po raz pierwszy Honda Jazz pojawiła się na rynku w 1981 roku. Była produkowana do 1986 roku. Auto było wtedy hatchbackiem. Japoński producent zdecydował się sprzedawać ją jako europejską wersję modelu City.

Honda Jazz – generacje

Pierwsza generacja przypada na lata 2002–2008. Nowa Honda Jazz była połączeniem hatchbacka z minivanem. Auto zbudowano na bazie globalnej płyty podłogowej Global Small Car. W 2004 roku producent zdecydował się na delikatny lifting modelu. Zmieniono przednie reflektory, atrapę chłodnicy, zderzaki oraz lusterka zewnętrzne.

Druga generacja to okres produkcji od 2008 do 2011 roku. Ta edycja przyniosła kolejne zmiany w konstrukcji auta, która została jeszcze bardziej upodobniona do minivanów.

Trzecia generacja przypada na okres od 2011 do 2015 roku. Tym razem do produkcji modelu Jazz została wykorzystana baza płyty podłogowej Global Compact. Dzięki zmianom pojazd mocno upodobnił się do dziewiątej generacji Hondy Civic.

Czwarta generacja miała premierę w 2015 roku. Ciekawym rozwiązaniem było to, że auto sprzedawano tylko z napędem hybrydowym.

Jazz doczekał się jeszcze piątej i najnowszej, szóstej generacji. Najnowsza wersja, która weszła do sprzedaży, to pełna hybryda.

Honda Jazz – dane techniczne

Kolejne generacje Hondy Jazz przynosiły nowe parametry silników. Przykładowe montowane napędy to:
 • pierwsza generacja – silniki benzynowe: od 1,2 do 1,5 litra, moc od 78 do 110 KM;
 • druga generacja – silniki benzynowe: od 1,2 do 1,4 litra, moc od 90 do 110 KM oraz hybrydowe 1,3 litra i 88 KM;
 • trzecia generacja – benzynowe: od 1,2 do 1,5 litra, moc od 90 do 130 KM oraz diesel 1,5 litra i 100 KM;
 • czwarta generacja – silnik hybrydowy 1.5 i-VTEC z silnikiem elektrycznym o mocy 109 KM.

Honda Jazz – opinie kierowców

Starsze generacje Hondy Jazz to auta, która świetnie nadają się do jazdy w mieście. Wygodnie można się nimi poruszać, jeśli wewnątrz oprócz kierowcy siedzi jeden pasażer. Największym minusem auta jest to, że szybko pojawia się na nim korozja.

Nowsze wersje modelu Jazz są zdecydowanie bardziej przestronne. Auto w wersji hybrydowej jest oszczędne, co staje się jego główną zaletą. Mankamentem jest za to wysoka cena, która powoduje, że Jazz jest jednym z najdroższych aut w swojej klasie.

Honda Jazz - Wiadomości

 • Honda Jazz Crosstar. Świetny samochód, ale nie za taką cenę

  Honda Jazz Crosstar. Świetny samochód, ale nie za taką cenę

  Poniedziałek, 27 marca (15:50)
  ​Honda Jazz Crosstar to crossover segmentu B, cechujący się jednobryłowym nadwoziem, bardzo niskim zużyciem paliwa oraz... bardzo wysoką ceną.
 • Honda Jazz Crosstar po liftingu. Jest sporo zmian technicznych

  Honda Jazz Crosstar po liftingu. Jest sporo zmian technicznych

  Piątek, 13 stycznia (09:29)
  Honda Jazz Crosstar przeszła modernizację. Zmiany nie ograniczyły się do nowości stylistycznych, dotyczą również rozwiązań technicznych.
 • Nowa Honda Jazz wyceniona

  Nowa Honda Jazz wyceniona

  Wtorek, 21 lipca 2015 (15:50)
  W polskich salonach Hondy debiutuje właśnie kolejne wcielenie popularnego modelu Jazz. Ile zapłacić trzeba za to auto z pogranicza segmentów B i C?
 • Reklama

 • Oto nowa Honda Jazz

  Oto nowa Honda Jazz

  Środa, 25 lutego 2015 (11:47)
  Japończycy zaprezentowali właśnie zupełnie nową Hondę Jazz. Samochód, który zadebiutuje już w przyszłym tygodniu w Genewie, trafi na rynki Starego Kontynentu latem bieżącego roku.
 • Prawie vectra amerykańskim autem roku

  Prawie vectra amerykańskim autem roku

  Środa, 10 stycznia 2007 (11:26)
  Saturn aura, który dzieli swą konstrukcję i elementy stylistyki z oplem vectrą, został wczoraj wybrany amerykańskim Samochodem Roku, wyprzedzając toyotę camry i hondę fit (w Europie...
 • Nowy Jazz!

  Nowy Jazz!

  Czwartek, 17 czerwca 2004 (14:45)
  W Japonii Honda zaprezentowała nową, zmodernizowaną Hondę Jazz. Zmiany nie są duże, jednak łatwo zauważalne.
 • Reklama

 • Jazz typ R

  Jazz typ R

  Sobota, 14 grudnia 2002 (00:36)
  Kompaktowa Honda o nazwie Jazz, która ostatnio pojawiła się w nowej odmianie CVT (Continuously Variable Transmission) oznaczającym nowoczesną półautomatyczną skrzynię biegów już wkrótce...
 • Megane II królem 2003 roku!

  Megane II królem 2003 roku!

  Wtorek, 19 listopada 2002 (00:00)
  Wszystko jest już jasne. Po kilku miesiącach zaciętej rywalizacji jurorzy wyłonili wreszcie Europejski Samochód Roku 2003. Od dziś jest nim druga generacja Renault Megane, która...

Honda Jazz - Zdjęcia