Reklama

Być może w przyszłości nie będziesz musiał myć auta!

Mycie samochodu to niezbyt przyjemna, a w dodatku kosztowna konieczność. W odpowiedzi na to Nissan rozpoczął testowanie powłoki lakierniczej, do której nie przylega błoto, woda ani zwykły brud.

Być może dzięki niej kierowcy raz na zawsze uwolnią się od przykrego obowiązku mycia samochodu.

Specjalny lakier - czyli taki, do którego nie przylega woda ani tłuszcz - został naniesiony na nadwozie nowego Nissana Note, który stał się dzięki temu pierwszym na świecie samoczyszczącym się samochodem.

Nissan jest pierwszym producentem pojazdów, który zastosował technologię o nazwie Ultra-Ever Dry w powłoce lakierniczej nadwozia. Ochronna warstwa powietrza między lakierem a otoczeniem skutecznie powstrzymuje wodę z kałuż i drogi przed pozostawianiem brudnych śladów na nadwoziu.

Reklama

Nie jest to pierwsza "samoczyszcząca" technologia zastosowana w Note. Samochód jest już wyposażony w kamerę cofania z funkcją mycia i suszenia. Obiektyw kamery jest automatycznie przemywany wodą i suszony sprężonym powietrzem, aby zagwarantować prawidłowe działanie czujników decydujących o bezpieczeństwie w każdych warunkach.

Obecnie nie ma planów stosowania tej technologii jako fabrycznej opcji dostępnej w modelu, ale Nissan rozważa jej wykorzystanie w przyszłości.

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy