Reklama

BMW gran coupe do produkcji

Długo to trwało, ale doczekaliśmy się. BMW ostatecznie przyznało się do błędu, jakim był brak samochodu należącego do segmentu tzw. czterodrzwiowych coupe.

Dopiero, gdy Mercedes zapowiedział zakończenie produkcji CLS-a i przygotowanie drugiej generacji tego auta (debiut jesienią w Paryżu) również w Monachium wzięli się do pracy. Jej efektem był prototyp o nazwie gran coupe, który pokazano w kwietniu na salonie w Pekinie.

Reklama

Teraz Niemcy poinformowali, że pojazd znajdzie się w produkcji i będzie pozycjonowany tuż poniżej BMW 6, z tym też modelem będzie technologicznie spokrewniony.

Niestety na debiut gran coupe, będzie trzeba jeszcze poczekać, bowiem rywal porsche panamery, CLS-a, audi A7, czy astona rapide pojawi się dopiero w 2012 roku. Wcześniej, bo na przyszły rok zaplanowano premierę serii 6 nowej generacji.

Zgodnie z założeniami, BMW gran coupe mają się zainteresować osoby, który dotychczas kupowały BMW serii 7, ale które wolą samodzielnie prowadzić samochód niż korzystać z usług szofera...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: granie | coupe | BMW | Gran Coupe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje