Reklama

Bez kluczyka

Czy zdarzyło się wam kiedyś szukać po kieszeniach kluczyków do samochodu? Zapewne tak. Prawdopodobnie już niebawem nie będziecie mieć tego typu problemów. Wkrótce wszystkie pojazdy będą miały bezkluczykowy system dostępu i rozruchu do samochodów. Systemy te o nazwie "Passive-Entry/Go" stanowią rozwinięcie idei nowoczesnych systemów otwierania samochodu i systemów centralnego zamka.

Czy zdarzyło się wam kiedyś szukać po kieszeniach kluczyków do samochodu? Zapewne tak. Prawdopodobnie już niebawem nie będziecie mieć tego typu problemów. Wkrótce wszystkie pojazdy będą miały bezkluczykowy system dostępu i rozruchu do samochodów.

Reklama

Systemy te o nazwie "Passive-Entry/Go" stanowią rozwinięcie idei nowoczesnych systemów otwierania samochodu i systemów centralnego zamka. Decydującą rolę odgrywa tu karta kodowa.

Kiedy "upoważniony" użytkownik zbliży się do swego samochodu, wystarczy pociągnięcie za klamkę, by auto samo automatycznie odblokowało zamki. Kiedy system wykryje, że owa "czarodziejska" karta znalazła się we wnętrzu pojazdu, samoistnie aktywuje wszystkie elementy niezbędne do uruchomienia silnika. Odbywa się to przez naciśnięcie guzika, i już można jechać. Podobny system ten znany jest już posiadaczom najnowszego renaulta laguny.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pojazdy | kluczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje