Będzie nowe Mini sedan?

Przeszło dwa lata temu Mini zaprezentowało koncepcyjny model klasycznego kabrioletu z miękkim dachem - Mini Superleggera.

Początkowo mówiło się o uruchomieniu produkcji seryjnej, ale w sensacyjne doniesienia nie wierzyli chyba nawet sami przedstawiciele brytyjskiej marki.

Nie oznacza to jednak, że firma zarzuciła plany poszerzenia swojej oferty. O możliwości uruchomienia produkcji zupełnie nowego auta poinformował w jednym z wywiadów szef brytyjskiej marki - Peter Schwarzenbauer.

Decyzja, co do ostatecznego kształtu pojazdu zapaść ma jeszcze w tym roku. Pod uwagę brane są różne warianty, które - najlepiej - wpisywałyby się gusta klientów. Odmiana z otwartym dachem wydaje się być "ekonomicznie nieuzasadniona". Wszystko wskazuje na to, że zamiast niej, w ofercie Mini pojawi się... nowy sedan!

Reklama

Schwarzenbauer potwierdził też, że konstruktorzy Mini pracują już nad hybrydą typu plug-in, która pojawić ma się w salonach w najbliższych dwóch latach. Nieco dłużej poczekać trzeba będzie na pierwsze w pełni elektryczne auto ze znaczkiem Mini, które znajduje się dopiero na etapie wstępnych prac projektowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MINI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy