Reklama

Autobusy Volvo w Hiszpanii

Dzięki nowym zamówieniom Volvo Bus Corporation został liderem na hiszpańskim rynku autobusów międzymiastowych. Volvo Buses Spain dostarczyła w ostatnim czasie 58 podwozi autobusowych firmie transportowej Grupo Aguado. Hiszpański rynek autobusów o masie powyżej 16 ton należy do bardzo konkurencyjnych. Działa na nim około 10 firm, które walczą o prymat rynkowy. Udział Volvo w pierwszych ośmiu miesiącach roku wyniósł 19%. Teraz w całym hiszpańskim rynku autobusów (autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne) ? udział szwedzkiej marki zwiększył się i wynosi nieco ponad 14%.

Dostarczone autobusy były zabudowywane przez trzy czołowe hiszpańskie firmy nadwoziowe ? Irizar, Sunsundegui i Hispano Caroccera. Z 58 dostarczonych autobusów, 36 to Volvo B12, z silnikiem o mocy 420 KM, przeznaczone do komfortowej podróży na dłuższe dystanse. Pozostałe 22 to autobusy Volvo B10B napędzane dobrze znanym, wypróbowanym 10-litrowym silnikiem Volvo. 5 autobusów Volvo B10B to pojazdy niskowejściowe z funkcją przyklęku, która ułatwia wsiadanie i wysiadanie z autobusu. Wyposażone są one w silnik o mocy 285 KM i przeznaczone do transportu na niedługich trasach podmiejskich, pozostałe 17 autobusów Volvo B10B wyposażono w mocniejsze, 360-konne silniki.

Reklama

Wszystkie autobusy posiadają niezależne zawieszenie pneumatyczne, system ABS. Grupo Aguado to jeden z czołowych przewoźników w Hiszpanii. Nowe autobusy Volvo będą kursować na terenie całej Hiszpanii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: autobusy | volvo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy