Reklama

Autobusy Volvo nagrodzone w Szanghaju

Volvo Bus Corporation na zakończonych niedawno targach Busworld w Szanghaju zdobyło dwie główne nagrody. Volvo B10M z nadwoziem zbudowanym przez Xian Silver Bus Corp. uznane zostało za najlepszy autobus turystyczny roku - "Coach of the Year 2002", natomiast Volvo B7R LE z nadwoziem wykonanym przez Sunwin Corp. z Szanghaju zdobyło nagrodę dla najlepszego autobusu roku - "Bus of the Year 2002". Obydwa autobusy rywalizowały z całą gamą konkurencyjnych produktów obecnych na chińskim rynku, które były również prezentowane na targach Busworld.

Targi Busworld w Szanghaju to jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych branży autobusowej na rynku azjatyckim. Jest to lokalna edycja największych tego typu targów na świecie, które co dwa lata odbywają się w Kortrijk w Belgii.

W Chinach co roku sprzedaje się około 11 000 autobusów i autokarów o długości ponad 10 metrów. Rynek chiński jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się na świecie. Nie dziwi zatem, że w Chinach chcą być obecni wszyscy liczący się producenci autobusów.

Volvo Bus Corporation rozpoczęło działalność w Chinach w 1994. Utworzono wtedy spółkę joint-venture z Xian Aircraft Industries, która niedługo potem rozpoczęła produkcję autobusów turystycznych. Pojazdy budowane są na podwoziach Volvo, nadwozia budowane są natomiast według systemu 2000 opracowanego w Volvo Saffle. Spółka Xian Silver Bus dostarczyła dotąd ponad 2000 autokarów dla ponad 200 klientów, stając się jednym z rynkowych liderów.

Reklama

Sunwin Bus Corporation powstało w 2000r. Jest to spółka joint-venture zawarta przez Volvo Bus Corporation i Shanghai Automotive Industry Corporation. Zajmuje się produkcją autobusów miejskich. Posiadają one podwozia Volvo i nadwozia ze stali nierdzewnej wykonane według technologii Volvo Carrus. Jak dotąd największym jednorazowym kontraktem firmy była dostawa 200 autobusów dla Szanghaju.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Szanghaj | autobusy | bus | Volvo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy