Astra II czy Astra III

Po naszej informacji dotyczącej ewentualnej produkcji w zakładach Opel Polska w Gliwicach Astry o symbolu T3000 rozgorzała dyskusja w naszym serwisie. Otóż część z Was uważa, że Astra o takim symbolu to nowy samochód, którego produkcja ruszyć ma w 2004 roku. Także niektóre media, (w tym Gazeta Wyborcza) informowały, że w Gliwicach powstawać ma nowy model kompaktu Opla. Ale czy na pewno?

Przypomnijmy, że po wygraniu przetargu na samolot wielozadaniowy dla polskiego wojska przez koncern Lockheed Martin w ramach offsetu General Motors wesprzeć ma kwotą 642 mln dolarów inwestycję należącego do GM Opla Polska. Inwestycja ta jednak to - według naszej wiedzy - przeniesienie do Polski linii montażowej z Bochum AKTUALNIE produkowanej Astry, a nie podjęcie produkcji nowego modelu, który w sprzedaży pojawić się ma za rok. Zresztą jak się dowiadujemy przygotowania do podjęcia takiego montażu trwają już od pewnego czasu w gliwickich zakładach Opla i to niezależnie od "offsetowych" decyzji. Warto dodać, że General Motors ma także plany produkcji tego auta... w Rosji.

Reklama

Aby jednak upewnić się, czy rację mamy my czy inne media, w tym Gazeta Wyborcza zadzwoniliśmy do Przemyslawa Byszewskiego, szefa działu public relations General Motors Poland. Zadaliśmy mu tylko jedno pytanie: który samochód wśród modeli Opla oznaczony jest symbolem T3000? To po prostu aktualnie produkowana Astra II - powiedział INTERIA.PL Byszewski.

Czy informacja o tym że w Gliwicach produkowana będzie Astra II to dobra wiadomość dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego? Macie o tym - delikatnie mówiąc - często niezbyt przychylne zdanie. Oto niektóre cytaty: ?... znowu u nas będzie powstawać STARY model. Oni pozbywają się starej linii, a my mamy się cieszyć? A co to my jesteśmy kraj 3 świata czy jak? Opel chwali się, że ma najnowocześniejszą fabrykę w Gliwicach, a chce montować stary model....", "... Mam nadzieję, że offset nie będzie polegał na zwożeniu do Polski złomu w cenie pełnowartościowych produktów...", "...prawda jest taka czy to sie komuś podoba czy nie że do Polski trafiają technologie stare choć czasami są to nowe maszyny lecz nie prędko doczekamy się super zaawansowanych automatycznych linii :( ...", "...Napewno będą produkowali takie same (...) jak Astra Clasic, gdzie po 4 latach pęcherze na blacharze sa większe niż w poprzednim moim Polonezie...", "... ZNOWU BĘDZIE PRODUKOWANY JAKIŚ PRZESTARZAŁY SAMOCHÓD, TYM RAZEM PEWNIE POD NAZWĄ ASTRA II CLASSIC Z BRODĄ...". Więcej komentarzy znajdziecie tutaj.

Przeczytaj nasz tekst o produkowanej do niedawna w Polsce Astrze Classic: Gliwicka gwiazda w średnim wieku

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy