Reklama

Aston Martin jako autobus!

Z myślą o turystach z całego świata, którzy przybędą na igrzyska olimpijskie 2012 roku charakterystyczne piętrusie, dwupoziomowe czerwone autobusy powrócą na ulice Londynu, jednak już jako nowoczesne autokary.

Te charakterystyczne autobusy, które stały się dla wielu symbolem Londynu, zostały wycofane z ruchu w 2005 roku jako "za mało bezpieczne".

Największe szanse na wygranie konkursu na nowy model londyńskiego piętrusia ma projekt przedstawiony przez markę Aston Martin, tę samą, która skonstruowała filmowy samochód dla Jamesa Bonda.

Drugie miejsce w konkursie ma szansę zająć projekt firmy Capoco Design.

Futurystyczny, panoramicznie przeszklony projekt marki Aston Martin ma silnik zasilany z baterii słonecznych umieszczonych na dachu pojazdu.

Również autobus proponowany przez Capoco Design jest ekologiczny, ale karoseria tego autobusu nawiązuje do starego, klasycznego londyńskiego piętrusia z charakterystycznym długim silnikiem na przodzie, umieszczonym przed kabiną kierowcy.

Kilka starych londyńskich Routemasterów wciąż jeszcze jeździ ulicami miasta, ale służą wyłącznie do wożenia wycieczek.

Reklama

W grudniu 2005 r władze miejskie wycofały Routemastery z regularnego ruchu, ponieważ zbytnio zatruwały spalinami środowisko, a jazda na tylnej otwartej platformie została uznana za zbyt niebezpieczną.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie | autobusy | Aston Martin | autobus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy