Reklama

Alfa Romeo z rekordową sprzedażą w Polsce

Zupełnie niespodziewanie rok 2021 okazał się rekordowy dla Alfy Romeo w Polsce. Włoska marka, która ma przecież w ofercie tylko dwa, drogie i wcale nie nowe modele (Stelvio i Giulia), dostarczyła klientom więcej samochodów niż na przełomie wieków, gdy świetnie sprzedawały się Alfy 156 i 147.

Alfa Romeo za kończyła 2021 rok wynikiem 1749 sprzedanych nowych samochodów, uzyskując ponad 30-procentowy wzrost rok do roku, znacznie powyżej rynku nowych samochodów osobowych, który w tym samym okresie zwiększył się o 4,3 proc.

Alfa Romeo Stelvio z rekordem

Niewątpliwym przebojem marki okazał się sportowy SUV, Alfa Romeo Stelvio, który awansował do rankingu Top 10 SUV. 1210 sprzedanych egzemplarzy Stelvio zapewniło mu imponujący wzrost 50,9% w porównaniu z rokiem 2020. Ponadto rok 2021 był dla Stelvio w Polsce rekordowy, przynosząc najlepsze wyniki od momentu wprowadzenia modelu na rynek w 2017 r.

Reklama

Powody do zadowolenia daje również wynik osiągnięty przez Alfę Romeo Giulię, reprezentującą włoską markę w segmencie sportowych limuzyn segmentu D. W zeszłym roku 490 nabywców zdecydowało się na tego sedana, zapewniając mu 37,6-procentowy wzrost sprzedaży. To rekordowa sprzedaż Giulii w Polsce od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku.

Doskonałe wyniki sprzedaży uplasowały Polskę w czwórce wiodących rynków dla Alfy Romeo w Europie, po Włoszech (1), Niemczech (2) i Hiszpanii (3). Polska jest pierwszym rynkiem europejskim, na którym wprowadzono 5-letnią gwarancję z przebiegiem 200 000 km. Wszystkie Alfy Romeo sprzedawane w Polsce w 2021 roku są z 5-letnią gwarancją, co skutkuje wzrostem wartości rezydualnej i poprawą ogólnego wizerunku marki.

Nadjeżdża Alfa Romeo Tonale

Przedstawiciele Alfy Romeo spodziewają się także dobrego roku 2022. W pierwszych dniach stycznia polskiemu klientowi została dostarczona 540-konna Alfa Romeo Giulia GTAm. Kolejne dwa egzemplarze tego unikalnego modelu zostaną wydane jeszcze w styczniu, a ostatnie trzy z puli sześciu sztuk przeznaczonych na krajowy rynek zostaną wyprodukowane jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.

Tym, na co Alfiści z niecierpliwością czekają, jest premiera nowego, kompaktowego SUV-a Tonale. Model zadebiutuje w połowie roku jednocześnie na najważniejszych rynkach europejskich, w tym w Polsce. Model Tonale wprowadzi mediolańską markę w świat elektryfikacji, oferując hybrydowy napęd oraz najnowsze technologie z zakresu autonomii, bezpieczeństwa i łączności.

Oprac. Mirosław Domagała

***

Dowiedz się więcej na temat: Alfa Romeo Stelvio | Alfa Romeo Giulia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy