Reklama

100 lat założyciela Jaguara

W najbliższą niedzielę, 2 września Jaguar będzie obchodził wielką rocznicę - 100 lat skończy założyciel brytyjskiej marki, William Lyons. Z tej okazji w całej Wielkiej Brytanii zorganizowane będą liczne festyny, pokazy i imprezy z udziałem osobistości świata sportu i kultury. Najważniejszą z nich będzie Rajd Sir Williama Lyonsa, który wystartuje w niedzielę z Blackpool, odwiedzi takie miasta jak Liverpool i Birmingham by po tygodniu, w sobotę 8 września dotrzeć do Coventry.

Blackpool to miasto, gdzie w 1922 roku młody William Lyons założył firmę 'Swallow Sidecars'. Pod koniec lat 20. siedziba firmy przeniosła się do Coventry i zmieniła swoją nazwę na Jaguar Cars. Tak zaczęła się historia najsłynniejszego kota na świecie.

Reklama

W Rajdzie Sir Williama Lyonsa weźmie udział cała gama samochodów Jaguara od najwcześniejszych modeli po produkowane po dziś dzień pojazdy. Impreza ma zadanie promocyjne. Dotrze do szerokiej liczby ludzi, którzy będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć legendarne auta brytyjskiej marki. Wśród wszystkich pojazdów znajdą się między innymi modele: Austin Swallow, XK 120, 140, 150 i 180; MK II, V i VIII; E-TYPE; oraz po jednym modelu z gamy XJ i XJ-S z obecnej oferty Jaguara.

Dodatkowym upamiętnieniem 100-letniej rocznicy urodzin Williama Lyonsa będzie oficjalne wydanie biografii założyciela Jaguara. Książka będzie dokładnym opisem życia, pasji i pomysłów Lyonsa, dzięki któremu współczesny Jaguar jest jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: william | 100 lat | Jaguar | 100

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje