Reklama

Wyśnione auto

Christian von Koenigsegg miał marzenie, aby stworzyć idealny samochód sportowy. Po sześciu latach działalności na rynku motoryzacyjnym sen o perfekcyjnym aucie się spełnił. Na salonie w Paryżu zaprezentowano prototypowy bolid Koenigsegg CC, który jest najszybszym samochodem poruszającym się po publicznych drogach.


Swoją nazwę "CC" model otrzymał od nazwiska legendarnego inżyniera, pracującego niegdyś w zakładach Ferrari i Alfa Romeo, Carlo Chiti'ego. Skonstruował on silnik, który pierwotnie miał być używany w wyścigach Formuły 1. Ta superlekka, niewiarygodnie mocna jednostka znalazła swoje miejsce w bolidzie Koenigsegg'a, którego jest w stanie rozpędzić do kosmicznych prędkości, sięgających 400 km/godz.

Jest to nowoczesny, turbodoładowany silnik V8, który osiąga moc 655 KM przy 6500 obr./min. i dysponuje maksymalnym momentem obrotowym 750 Nm przy 5000 obr./min. Cała jednostka waży zaledwie 240 kg i zajmuje bardzo mało miejsca, co oznacza, że jest to idealny silnik do samochodu sportowego.

Reklama

Koenigsegg CC prezentuje świetnie zharmonizowaną linię nadwozia. Testowany w tunelach aerodynamicznych wykazał znakomite właściwości, co pozwala na zrealizowanie planów Koenigsegg'a wystartowania CC w wyścigach Le Mans. Karoseria została wykonana ze specjalnych włókien węglowych, przez co stanowi konstrukcję wyjątkowo sztywną, mocną, lekką i nie ulegającą działaniu korozji. Podobny materiał wykorzystywany jest w produkcji bolidów Formuły 1.

Więcej zdjęć superszybkiego bolidu Koenigsegg CC możecie zobaczyć w naszej galerii.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama