Reklama

Wyścigowy Viper Coupe

W sierpniu 1995 roku Dodge wyprodukował pierwszego Vipera Coupe stworzonego do startów w wyścigach. Był to model GTS/R - samochód, który na stałe zagości w annałach sportu samochodowego, odnosząc wiele spektakularnych sukcesów w imprezach na całym świecie. Teraz nadszedł czas by wysłużonego Vipera zastąpić jego nowszą wersją. Na trasach wyścigowych pojawia się zatem najnowsza propozycja Dodgea - Viper Competition Coupe, który otwiera najnowszy rozdział w sportowej historii marki.


Competition Coupe jest modelem, który ma za zadanie połączyć poprzednią wersję Vipera GST/R z autem, którego projekty są już znane, a premiera została wstępnie zapowiedziana. Mowa oczywiście o modelu 2003 Dodge Viper RT-10 Convertible, o którym możecie przeczytać na naszej stronie.

Nowy Viper Coupe jest samochodem, który ma startować w wyścigowych seriach GT (Grand Touring), co oznacza, że jego konstrukcja została stworzona z myślą tylko i wyłącznie o wyścigach i nie pozwala na jazdę tym autem po drogach publicznych. Szefowie Dodgea zapowiedzieli, że mimo, iż zapotrzebowanie na tego typu pojazdy jest bardzo duże, to w pierwszym roku produkcji powstanie około 25 takich aut. W zamian firma zagwarantuje wszystkim użytkownikom Viperów fabryczną obsługę oraz potrzebne części zamienne.

Nowy model kosztować ma poniżej 100 tys. dolarów, a oferować w zamian ponad 500 KM mocy, klatkę bezpieczeństwa, siatkę ochronną w oknach, system przeciwpożarowy, sześciostopniowe pasy bezpieczeństwa, wyścigowe opony typu slick, chłodnicę mechanizmu różnicowego oraz kanałowe hamulce. Krótko mówiąc, gotowy samochód wyścigowy, który będzie mógł startować w tak znakomitych imprezach, jak: Skip Thomas Viper Racing League, Grand American Cup czy też Speedvision World Challenge. Na razie firma nie ma planów aby ubiegać się o homologację dopuszczającą nowego Vipera Competition Coupe do startów w Amerykańskiej Serii Le Mans, czy też wyścigu 24h Le Mans.

Siłą napędową najnowszego Vipera będzie potężny, 8,3-litrowy, dwudziestozaworowy silnik SMPI V-10 dysponujący mocą około 520 KM osiąganych przy 5600 obr/min. Współpracować on będzie z manualną, sześciostopniową przekładnią. Z tym silnikiem Viper Competition Coupe może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 3,8 sek.


Galeria Dodgea Vipera Competition Coupe

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy