Reklama

Skoda coupe

W halach Palexpo genewskiego salonu samochodowego Skoda zaprezentowałą auto o nazwie Tudor. Prototyp ten powstał w Centrum Badawczo-Rozwojowym Skoda Auto "Cesana" w Mlada Boleslav. Skoda Tudor to klasyczne sportowe czteroosobowe coupe. Studium powstało na bazie największego w gamie modelu Superb. Już na pierwszy rzut oka nadwozie sprawia wrażenie bardzo dynamicznego, chociaż nie da się wielu charakterystycznych elementów oddzielić od rodziny znajdujących się w produkcji modeli tej marki.


Wnętrze zaprojektowano przy wykorzystaniu materiałów znanych już z Superba, chociaż już na pierwszy rzut oka sprawiają one wrażenie odmienności. Nowe trójramienne koło kierownicy, panele deski rozdzielczej oraz dźwignie pokryte elementami aluminiowymi, nadają charakter zarówno luksusowy jak i sportowy. Chociaż Tudor powstał na podwoziu Superb zmodyfikowano układ zawieszenia, który w tym przypadku otrzymał charakterystykę bardziej sportową. Podobnie, jednostka napędowa V6 2.8 30V o mocy 142 kW, która jest aktualnie najmocniejszą, jaką oferuje Skoda Auto do swoich samochodów.

Reklama

Skoda Tudor Studio jest modelem spełniającym wszelkie wymogi auta dopuszczonego do normalnej eksploatacji. Trudno dzisiaj przewidzieć, czy kiedykolwiek trafi do produkcji seryjnej lub tak jak wiele tego typu modeli do muzeum, jako interesujący eksponat. Z całą pewnością była jednak atrakcją stoiska Skoda Auto w Genewie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy