Reklama

Pięciodrzwiowe coupe?

Alfa Romeo po niezbyt w sumie udanych modelach 145 i 146 ma wspaniałego następcę - Alfę 147! Nowe auto stało się marzeniem wielu młodych ludzi. I to takich, którzy do tej pory nie jeździli autami wyprodukowanymi przez koncern Fiata - do tej grupy należy aż 40 procent spośród tych, którzy wybrali to auto. Przedstawiciele firmy już teraz nie kryją zaskoczenia - nie spodziewali się aż takiej popularności tego modelu, a wprowadzenie nowych wersji jeszcze bardziej przyczyni się do zwiększenia sprzedaży. Na rynek trafia bowiem wersja pięciodrzwiowa. Na premierze prasowej właśnie tego modelu i jazdach testowych przeprowadzonych w okolicach Como we Włoszech był reporter INTERIA.PL.


Pomimo wprowadzenia pary drzwi samochód nie stracił swej sportowej sylwetki. Klamkę sprytnie ukryto (wzorem Alfy 156) w tylnym słupku i projektanci z dumą mówili, że jest to wciąż auto 3-drzwiowe... Reporter Interii dał się na to nabrać i z uporem maniaka wkładał swój plecak na tylne siedzenie wykorzystując tylko drzwi przednie...

Reklama

Kolejną nowością jest manualna skrzynia biegów w samochodzie z silnikiem 2,0. Do tej pory to auto było wyposażone wyłącznie w system Selespeed, który jednak nieco zabierał przyjemności z jazdy i chyba nie do końca pozwalał na wykorzystanie 150-konnego motoru. Teraz jazda stała się wolna od niedoskonałości automatu, bo przełożenia są dobrane perfekcyjnie.

I ostatnia wreszcie nowość - wersja z silnikiem 1,9 JTD. Diesel w Alfie? A jednak... Na zachodzie Europy samochody z silnikiem Diesla stanowią już 40 procent nowokupowanych aut. Bo i taniej w eksploatacji, i w końcu współczesne diesle nie mają nic wspólnego z ropniakami sprzed kilku czy kilkunastu lat. To bardzo sprawne, dynamiczne jednostki, które zadowalają się mniejszą ilością, tańszego w dodatku, paliwa. Dość powiedzieć, że 115 konny motor rozpędza Alfę 147 do 100 km/h poniżej 10 sekund. Średnie spalanie? Zaledwie 5,8 litra na 100 kilometrów.

Odwiedź galerię zdjęć, które wykonał we Włoszech reporter INTERIA.PL

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje