Reklama

Lancia przyszłości

Kiedy stoi zaparkowana przy drodze, z zaciemnionymi szybami, wygląda jak rzeźba. Gdy jednak podejdziesz do niej ze "smart card" czyli z elektronicznym kluczem w kieszeni, w jednej chwili wszystko się zmienia. Lancia nea - pojazd nieodległej już przyszłości.


W tym momencie samochód, który jest czymś więcej niż tylko samochodem rozpoznaje swojego właściciela i jest towarzyszem podróży, Szyby nagle stają się przejrzyste, rozjaśnia się miejsce pasażera. Drzwi otwierają się za lekkim dotknięciem palca, a siedzenie obraca się zapraszająco w twoją stronę, abyś mógł wygodnie na nim usiąść. W przeciągu kilku sekund wszystko przystosowuje się do twoich osobistych upodobań: sztywność siedzenia, kierownica, temperatura wnętrza oraz konfiguracja tablicy rozdzielczej

Reklama

Jedyne co musisz teraz zrobić to uruchomić silnik przez dotknięcie ekranu (tablicy rozdzielczej) i ruszyć. W czasie jazdy kierowca jest cały czas zrelaksowany, ponieważ samochód uruchomił już wszystkie swoje funkcje antykolizyjne: radar, kamery telewizyjne, czujniki pomiaru bezpiecznej odległości do ruchu pojazdów znajdujących się z przodu oraz mechanizmy kontroli dynamiki.

W razie problemów, samochód daje o nich znać kierowcy za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych oraz wskazuje skąd pochodzi niebezpieczeństwo. Jeżeli zachodzi taka konieczność, pomaga również w hamowaniu i manewrach mających na celu uniknięcie przeszkody.

Możesz rozmawiać z lancią nea. Możesz poprosić ją aby włączyła jedną z płyt kompaktowych, które ma zapisane w pamięci, aby wskazała najlepszą trasę lub użyć jednej z funkcji komunikacyjnych.

Możesz nawet zadzwonić do niej i poprosić, aby przygotowała miejsce dla większej ilości gości - zrobi to przesuwając przednie i tylne fotele - lub aby nastawiła klimatyzację, tak by w momencie, gdy wejdziesz do samochodu temperatura była odpowiednia. Możesz też ustawić wszystkie parametry twojej podróży: godzinę wyjazdu, miejsce docelowe, trasę itd. za pomocą ... internetu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje