Alpina - sprawdzamy modele niezwykłego producenta

Alpina to słynne rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w bawarskim mieście Buchloe, które od lat specjalizuje się w produkcji mocnych oraz szalenie luksusowych pojazdów. Bazujące na samochodach marki BMW modele, powstają w iście rzemieślniczych warunkach w stosunkowo niewielkiej fabryce. Skorzystaliśmy z zaproszenia niemieckiego producenta by przyjrzeć się z bliska niektórym modelom z aktualnej oferty oraz posłuchać o sztuce ich powstawania.

Historia niemieckiego producenta z siedzibą w Buchloe sięga początków 1965 roku. Od niemal samego początku swojego istnienia, Alpina skupiała się na tworzeniu pojazdów opartych na samochodach marki BMW, a współpraca obu tych firm do dziś jest uznawana za przykład biznesowego zaufania.

Każdy pojazd okraszony we wnętrzu charakterystycznymi emblematami z czerwono-niebieskim herbem, jest wykonywany ręcznie  przez wysoce wykwalifikowanych rzemieślników. Samochody są produkowane w małych seriach, a liczba sprzedanych sztuk nie przekracza 2000 rocznie. Każdy egzemplarz charakteryzuje się wysoką mocą, a także luksusowym wnętrzem obszytym najbardziej szlachetnymi materiałami. Co ciekawe - w przeciwieństwie do wielu fabrycznych tunerów, firma Alpina nie tylko wpływa na ostateczny kształt auta, ale także nadaje mu zupełnie nowy numer nadwozia.

Reklama

Od 2016 roku, marka dostępna jest także na polskim rynku. Obecnie klienci manufaktury mogą wybierać spomiędzy pojazdów zbudowanych na bazie m.in. modeli BMW serii 7, 5, 8 a także na X7.

O tym jak wygląda produkcja tych wyjątkowych pojazdów oraz jakie zapewniają wrażenia w trakcie jazdy, przeczytacie już niebawem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alpina | BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy