Reklama

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj gwałtowna zmiana pogody!

Od czwartku przewidywana jest gwałtowna zmiana pogody. Na zachodzie Polski zacznie padać śnieg, zwłaszcza na południowym zachodzie. Na Górnym Śląsku możliwe będą również opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w tym tygodniu czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Będzie to odczuwalne zwłaszcza na północno-wschodnich terenach kraju.

  - Wyż, który kształtuje obecnie pogodę nad Polską jeszcze najbliższej nocy da odczuć swoją obecność, szczególnie mieszkańcom północno-wschodniej Polski oraz obszarów podgórskich Karpat. To właśnie w tych regionach rozpogodzenia, związane z obecnością wyżu, spowodują spadek temperatury w nocy do około -15 st. Celsjusza - przekazało IMGW.

Według prognoz od czwartku pogoda zacznie się zmieniać. - Wyż odsunie się na północny wschód, a od zachodu Polska dostanie się pod wpływ niżu z frontem okluzji, który przyniesie wyraźne ocieplenie, ale również niebezpieczne opady. W czwartek na zachodzie Polski padać będzie śnieg, najintensywniej na południowym zachodzie, ale wieczorem na Górnym Śląsku możliwy będzie również deszcz marznący, powodujący gołoledź  - podał IMGW.

Reklama

Z kolei w nocy za czwartku na piątek marznące opady deszczu możliwe będą już w całej wschodniej i centralnej połowie kraju. Natomiast na pozostałym obszarze mogą występować opady śniegu, więc na drogach i chodnikach zrobi się bardzo ślisko. Taka sytuacja będzie utrzymywać się, zwłaszcza na wschodzie, także w piątek - zapowiadają synoptycy.

***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy