Ukradli paliwo, ale pomylili się przy dystrybutorze

Plan trzech złodziei paliwa był prosty i sprawdzony - zdobyć tablice z innego pojazdu, zatankować auto i odjechać bez płacenia. Jednak na każdym kroku napotykali poważne trudności.

Policjanci z komendy w Augustowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży tablic rejestracyjnych ze skody na jednym z parkingów leśnych w gminie Nowinka. Zgłaszający dodał, że widząc całą sytuację, pojechał ze znajomymi za podejrzanymi, którzy poruszali się mercedesem.

Po przejechaniu kliku kilometrów śledzony pojazd zatrzymał się i wysiadło z niego trzech mężczyzn, którzy zaczęli rzucać różnymi przedmiotami w samochód zgłaszających. Wybili w ten sposób dwie szyby, porysowali lakier, a na nadwoziu pojawiły się wgniecenia. Następnie napastnicy z powrotem wsiedli do mercedesa i odjechali w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony oszacował straty na 1500 złotych.

Reklama

Policjanci rozpoczęli poszukiwania agresywnych mężczyzn i już po kilkunastu minutach otrzymali informację, że na terenie powiatu sejneńskiego osoby poruszające się mercedesem na skradzionych tablicach, dokonały kradzieży paliwa. Sytuacja była jednak o tyle nietypowa, że udało im się tylko tankowanie bez płacenia, ale ucieczka już nie.

Jak się okazało, jeden z mężczyzn pomylił rodzaje paliwa - zamiast oleju napędowego zatankował benzynę. Mercedes co prawda dał się uruchomić i złodzieje ostro ruszyli, ale auto zgasło po przejechaniu zaledwie kilku metrów. Policja zatrzymała całą trójkę (w wieku 31, 24 oraz 23 lat), przy okazji znajdując przy nich podejrzany pojemnik z białym proszkiem (trafił na badania do laboratorium).

Podejrzani usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia - za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za kradzież tablic rejestracyjnych i paliwa odpowiedzą na podstawie Kodeksu wykroczeń.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy