Toyota Corolla po kolejnych modyfikacjach. Dzika zieleń i nowe wyposażenie

Japoński kompakt, uwielbiany przez polskich przedsiębiorców, doczekał się kolejnej modyfikacji. Kilka miesięcy po faceliftingu Toyota Corolla we wszystkich wersjach nadwoziowych zyskuje bogatsze wyposażenie i nowe kolory nadwozia. Co pojawi się w egzemplarzach na rok modelowy 2024?


Toyota Corolla od lat jest liderem rynku motoryzacyjnego. W wielu krajach to nie tylko najchętniej wybierany kompakt, a najczęściej sprzedawany samochód. Ogromnym zainteresowaniem ów model cieszy się także w Polsce, pozostając od dłuższego czasu najczęściej rejestrowanym autem w wydziałach komunikacji. W ubiegłym roku na całym świecie sprzedało się ponad 1,1 mln egzemplarzy i to - nie bójmy się tego mówić głośno - fenomenalny wynik.

Toyota Corolla jest światowym bestsellerem. Czego to zasługa?

Co sprawia, że japoński kompakt cieszy się taką wielką popularnością? Zdaniem producenta wynika to z ciągłego rozwoju i wprowadzania subtelnych, choć znaczących zmian. Całkiem niedawno pożądany na całym świecie model przeszedł skromny facelifting, który przyniósł zmiany w gamie silnikowej, a także kabinie. Pojawiły się cyfrowe wskaźniki, większy ekran i nowy system multimedialny, zaś w najczęściej wybieranych przez klientów hybrydowych wariantach podniesiono moc i poprawiono osiągi.

Reklama

Toyota Corolla po zmianach na 2024 rok

Ewolucja trwa w najlepsze, bowiem egzemplarze na rok modelowy 2024 będą dostępne z bogatszym wyposażeniem i nowymi kolorami nadwozia. Dotyczy to wszystkich wersji nadwozia - sedan, hatchback oraz kombi.

Toyota Corolla teraz z cyfrowym kluczykiem

Nowością z egzemplarzach wyprodukowanych na 2024 rok będzie "Smart Digital Key" - funkcja umożliwiająca otwieranie i zamykanie samochodu za pomocą telefonów opartych na systemie Android czy iOS. Cyfrowy kluczyk będzie standardem dla Corolli w nadwoziu hatchback oraz kombi od wersji wyposażenia "Style" oraz opcją dodatkową dla wersji "Comfort".

Przez pierwszy rok korzystanie z tej funkcji będzie darmowe - później klienci będą musieli zdecydować czy chcą płacić abonament. Komu się to przyda? Poza klientami skorzystają firmy świadczące usługi carsharingu. Jest jednak pewien haczyk - klienci, którzy odbiorą auta w pierwszym kwartale przyszłego roku, będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem uruchomienie usługi planowane jest na drugą połowę 2024 roku.

Toyota Corolla z nową klimatyzacją. Dobre wieści dla alergików

Kolejną nowością w Corolli na rok 2024 będzie zupełnie nowy układ klimatyzacji z technologią nanoe X. System stworzony przez markę Panasonic wprowadza do układu tryliony cząsteczek wody o nanometrycznych rozmiarach, które poprawią jakość powietrza w kabinie, tłumiąc aktywność szkodliwych bakterii i wirusów, a także pyłków czy alergenów. Technologia oczyszczania i nawilżania powietrza nanoe X™ jest dostępna w Corolli standardzie od wersji Style.

Toyota Corolla w nowych barwach. Dzika zieleń i nie tylko

Egzemplarze na rok modelowy 2024 są także dostępne z nowymi kolorami nadwozia. W wersjach nadwozia hatchback i kombi debiutuje metaliczny lakier “Super Green", zaś do oferty nadwozia sedan dołącza elegancki “Precious Silver".

Toyota Corolla 2024 już dostępna w salonach

Toyota Corolla z nowym wyposażeniem i lakierami jest już dostępna w polskich salonach. Samochody można zamawiać, jednak na odbiory będzie trzeba poczekać. Pierwsze egzemplarze mają się pojawić na drogach w pierwszym kwartale 2024 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | Toyota Corolla | samochody nowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy