Top Gear - to będą nowi prowadzący?

To już (niemal) pewne - Top Gear poprowadzi w sumie troje prezenterów. Wybór nowych współprowadzących jest bardzo interesujący.

Jak donosi The Telegraph, BBC ma już nowych prezenterów, którzy, wraz z Chrisem Evansem, poprowadzą Top Gear po odejściu Clarksona i spółki.

Wybór tych osób jest dość ciekawy - jedna z nich to Sabine Schmitz, która jest kierowcą wyścigowym, trzecim prowadzącym ma zostać Chris Harris - dziennikarz motoryzacyjny.

Sabine Schmitz znana jest fanom Top Gear, ponieważ pojawiła się już w tym programie jako ekspertka od Nurburgringu. Niemka najpierw pomagała Clarksonowi pokonać ten tor w czasie poniżej 10 minut (za kierownicą Jaguara S-Type z dieslem pod maską), a jakiś czas później próbowała osiągnąć taki czas w Fordzie Transicie.

Reklama

Chris Harris z kolei to postać dobrze znana wśród miłośników motoryzacji - jego wideotesty cieszą się sporą popularnością w internecie.

Uzupełnieniem zespołu ma być także były kierowca Formuły 1, David Coulthard, któremu najpewniej przypadnie rola nowego Stiga.

Z pewnością nowi prowadzący mają duże doświadczenie, ale ich wybór rodzi kilka pytań. Po pierwsze następca Clarksona, Chris Evans, wspominał wcześniej, że pracuje nad nową formułą programu, a próba odtworzenia tego, co robiło trio Clarkson, Hammond i May nie ma sensu. Czyżby zmienił zdanie i uznał, że wcześniejsze pomysły (brak stałych współprowadzących, czy też zorganizowanie konkursu na prowadzącego, w którym każdy mógł wziąć udział) nie były najlepsze i trzeba spróbować naśladować poprzedników, przynajmniej po części? A może był to wymóg kierownictwa BBC?

Pojawia się też pytanie czy Chris Harris nadal będzie tworzył swoje filmy w internecie, a także jak wypadnie Sabine, która po angielsku mówi nieźle, ale program taki jak Top Gear wymaga dużej elokwencji i kwiecistego języka, niekoniecznie z dużą dozą mocnego, niemieckiego akcentu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: top gear

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy