Strajk rolników. Traktory zablokują dojazd do lotniska w Pyrzowicach

Policja poinformowała, że w ramach strajku rolników spodziewane są utrudnienia na trasie prowadzącej do lotniska Katowice-Pyrzowice. Oznacza to, że osoby, które planują podróż na lotnisko, powinny wyjechać wcześniej. Policja apeluje o zapoznanie się z objazdami.

Rolnicy zablokują dojazd do lotniska w Pyrzowicach

Policja poinformowała, że w związku ze strajkiem rolników, który ma odbyć się dziś w godzinach 10:00-15:00 mogą pojawić się utrudnienia na drogach dojazdowych do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. W związku z przejazdem rolników utrudnienia spodziewane są na odcinku od ronda na drodze krajowej nr 78 i drogą ekspresową S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego

Strajk rolników. Służby przygotowały objazdy do Pyrzowic

Służby przygotowany jednak objazdy, dzięki którym podróżujący będą mogli dostać się do portu lotniczego. Funkcjonariusze apelują również o zapoznanie się z trasami objazdów oraz stosowanie się do poleceń wydawanych przez tych policjantów, którzy będą obecni na miejscu.

Reklama

Dla kierowców aut osobowych jadących od strony Tarnowskich Gór dojazd będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, a następnie ulicą Wolności w kierunku portu lotniczego. 

W przypadku pojazdów ciężarowych możliwy będzie przejazd w kierunku trasy S1, a także dalej DK78. Alternatywnie będą oni mogli przejechać drogą wojewódzką nr 913, w kierunku DK86 w Będzinie.

Kierowcy podróżujący od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, powinni z kolei w Mierzęcicach kierować się w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do portu lotniczego muszą skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku lotniska.

Do portu lotniczego będzie można wjechać również przez Nową Wieś, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego i kierując się w ulicę Osiedle, a potem w ulicę Siedliska.

Policja apeluje o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy

Osoby, które mają dziś zaplanowaną podróż z katowickiego portu lotniczego, powinny wyruszyć na lotnisko odpowiednio wcześniej. Funkcjonariusze zwracają uwagę na stosowanie się kierujących do znaków drogowych oraz sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | utrudnienia dla kierowców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy