Sprzedaż marki Yutong w Polsce. Jest ważny sukces

Yutong to największy producent autobusów i autokarów na świecie. Teraz trzy kolejne pojazdy spod chińskiej marki trafiły do floty komunikacji miejskiej w Polkowicach. Dla spółki Busnex Poland, czyli oficjalnego przedstawiciela firmy z Państwa Środka jest to szczególnie ważna dostawa.

Dostawy Yutong Bus w Polsce. Trzy autobusy trafiły do Polkowic

Yutong Bus, marka z Chin, to obecnie największy producent autobusów i autokarów na świecie. Posiada ponad 10 proc. udziałów w globalnym rynku. Autobusy tej marki coraz częściej pojawiają się również na ulicach polskich miast. Trzy egzemplarze trafiły teraz do floty komunikacji miejskiej w Polkowicach. W efekcie liczba elektrycznych autobusów w tym mieście wzrosła do 14.

Reklama

Yutong E7S. Co to za autobus?

Dostarczone pojazdy to egzemplarze modelu E7S, czyli najmniejszego z gamy elektrycznych autobusów chińskiego producenta. Dokładnie takie pojazdy obsługiwały trasy w czasie mundialu w Katarze. Liczący siedem metrów autobus oferuje 13 miejsc siedzących, w tym jedno dla niepełnosprawnych. Łącznie jednak może pomieścić 30 osób. Średnica zawracania to 17 m.

Znajdujący się na dachu akumulator o pojemności 134 kWh ma pozwalać na przejechanie nawet 200 km na jednym ładowaniu. Na wyposażeniu chińskiego elektrycznego autobusu znajduje się m.in. klimatyzacja czy kamery monitoringu.

Sprzedaż Yutonga w Polsce. 100 autobusów trafiło do klientów

"Polkowice umacniają się na pozycji lokalnego lidera elektromobilności. Już ponad dwa lata temu dostarczyliśmy samorządowi dziewięć autobusów elektrycznych, a dziś dostarczyliśmy trzy kolejne" - powiedział Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland, oficjalnego przedstawiciela firmy Yutong Bus w Polsce. Zaznaczył on również, że ta dostawa ma dla polskiej spółki wyjątkowe znaczenie. Wśród trzech dostarczonych autobusów znalazł się setny egzemplarz marki Yutong, który trafił do Polski.

Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic wskazał natomiast, że konieczne jest teraz zoptymalizowanie siatki połączeń. "Na razie nowe kierownictwo gminnej komunikacji publicznej analizuje ruch na każdej linii. Będzie to punkt wyjściowy do ewentualnych zmian obejmujących istniejące połączenia. Jednak w przyszłości, chcemy pracować nad nowymi liniami, w tym również regionalnymi" - zapowiedział burmistrz Wabik.  

Polkowice wprowadzają do swojego taboru komunikacji miejskiej kolejne zeroemisyjne pojazdy dzięki dofinansowaniu z programu "Zielony Transport Publiczny" przeprowadzonemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączna wartość projektu wyniosła nieco ponad 5,5 mln zł, a dofinansowanie z NFOŚiGW - prawie 3,3 mln zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: autobusy elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy