„Safety Lab. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo”: zapowiedź drugiego odcinka

W drugim odcinku programu „Safety Lab. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo”, stworzonego we współpracy z ekspertami Skody, zastanawiamy się nad kwestią porozrzucanych po wnętrzu samochodu drobiazgów. Mogą one bowiem stanowić poważne zagrożenie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Aleksandra Szwed oraz eksperci i trenerzy techniki jazdy. Premiera odcinka już 27 stycznia o 19:55 w Polsacie.

Artykuł z ekspozycją partnera

W momencie gwałtownego hamowania, dynamicznego manewru skrętu lub kolizji porozrzucane po wnętrzu pojazdu przedmioty potrafią zamienić się niemal w pociski - wybić szybę bądź uderzyć kierowcę lub pasażera. Nawet te pozornie niegroźne, jak telefon, torebka, parasol czy butelka z napojem. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w praktyce z pomocą ułożonego na tylnym siedzeniu stosu kartonów.

Z Aleksandrą Szwed, popularną aktorką, piosenkarką i prezenterką zastanawiamy się natomiast, jak wyglądają krótkie, codzienne podróże samochodem. Jakie przedmioty są nam potrzebne, a których mieć ze sobą nie musimy? Na kwestię tę patrzymy również z perspektywy rodzica, ponieważ w przypadku posiadania dzieci gadżetów i drobiazgów, które warto mieć ze sobą jest dużo więcej.

Jakie cechy charakteryzują dobrego kierowcę? Co możemy zrobić, by każda podróż była bezpieczna? Jak na przestrzeni lat zmieniło się nasze podejście do zapinania pasów i systemów bezpieczeństwa, których w nowoczesnych samochodach regularnie przybywa? To tylko kilka pytań, na które próbujemy znaleźć odpowiedzi w drugim odcinku programu "Safety Lab. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo" stworzonego we współpracy z ekspertami marki Skoda. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi eksperci i trenerzy techniki jazdy Skody. Premiera już 27 stycznia o 19:55 w Polsacie.

Artykuł z ekspozycją partnera

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy