Renault podsumowało 2022 rok w Polsce. Ma powody do zadowolenia

Renault zakończyło 2022 r. w Polsce na piątym miejscu. Za niemal połowę rejestracji nowych aut francuskiej marki na polskim rynku odpowiadały auta dostawcze - w tej kategorii Renault jest numerem jeden nad Wisłą. Co piąty dostawczak, którego w ubiegłym roku rejestrowano w naszym kraju, miał logo z rombem na masce.

27 490 zarejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych w 2022 r. zagwarantowało Renault piąte miejsce w Polsce. Ciekawie prezentują się dane dotyczące aut zelektryfikowanych (HEV, PHEV i BEV). W 2022 r. ich sprzedaż wzrosła dwukrotnie w porównaniu z rokiem 2021. Dziś auta z serii E-Tech mają już 12% udziału w miksie produktowym Renault.

Dostawcze Renault koniem napędowym sprzedaży w Polsce

To już trzeci rok z rzędu kiedy Renault zostało liderem polskiego rynku samochodów dostawczych. Zarejestrowano 12 933 auta, co odpowiada za 20,8 proc. udziału w rynku. Główna w tym zasługa modelu Master, który utrzymał pozycję lidera w swoim segmencie.

Reklama

Wśród osobówek bryluje Clio - to najczęściej wybierane osobowe Renault. W 2022 r. zarejestrowano w Polsce 3 143 egzemplarzy. Druga Arkana może się pochwalić wynikiem 2 844
sztuk. Podium zamyka Captur z wynikiem 2762 egzemplarzy.

W najbliższych miesiącach Renault chce namieszać w segmencie C dzięki nowemu modelowi Austral i jego wersji full hybrid, która zostanie wprowadzona do sprzedaży jeszcze w tym roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Renault | sprzedaż samochodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy