Przełom w swojej klasie. Co ma w sobie VIII generacja Golfa?

Rewolucja w motoryzacji dzieje się na naszych oczach. Nową generację Golfa chyba można nazwać przełomową. Volkswagen zadbał o to, by zaskoczyć miłośników kultowego modelu. Czego możemy spodziewać się po nowym Golfie? Jedno zdradzimy już na samym wstępie – będzie bardziej cyfrowo.

Pozostańmy w kontakcie

Rewolucyjny jest nie tylko model, prawdziwy przełom gwarantuje już samo doświadczenie zakupowe. Volkswagen opracował platformę e-Home, dzięki której możemy otrzymać spersonalizowaną ofertę oraz poradę eksperta dotyczącą wybranego modelu, wygodnie siedząc we własnym fotelu. Z konsultantem łączymy się w formie wideokonferencji.

To dopiero początek innowacji, które przygotował dla swoich klientów niemiecki producent. Cyfrowe udogodnienia czekają na nas również w kokpicie. Prawdziwy przełom w motoryzacji szykuje się dzięki systemowi Online Traffic Info. W końcu przekazywanie informacji nie zależy od dobrej woli kierowcy, danymi wymieniają się same samochody, bez ingerencji człowieka. Dzięki temu na bieżąco otrzymujemy wiarygodne informacje na temat tego, co dzieje się na drodze na wyznaczonej przez nas trasie. Już nie zaskoczy nas niebezpieczna sytuacja za zakrętem czy korek. Dzięki tej technologii system podpowie nam alternatywną trasę i w porę ostrzeże przed niebezpieczeństwem, a gdy nie zdążymy zahamować, aktywny tempomat zrobi to za nas.

Przełom w swojej klasie. Cenę nowego Golfa sprawdzisz tutaj


Samochód wygodny w obsłudze


Twórcy Golfa ósmej generacji postawili na cyfrowe multimedia - widać to już na pierwszy rzut oka. We wnętrzu zdecydowanie wyróżnia się 10-calowy wyświetlacz do obsługi pokładowej systemów. Nie znajdziemy tu analogicznych zegarów, przycisków ani pokręteł, zamiast tego mamy cyfrowy zestaw wskaźników. Volkswagen postarał się o to, byśmy poczuli się jak w samochodzie przyszłości.

Ten fakt potwierdza jeszcze jeden wyjątkowy element auta, a mianowicie Head-up display, który wyświetla najważniejsze dla kierowcy informacje bezpośrednio na przedniej szybie. Dzięki temu nie musimy odrywać wzroku od jezdni. Oznacza to nie tylko większy komfort dla kierowcy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Jakie informacje przekazuje Head-up display? Na przedniej szybie wyświetla się m.in. nawigacja wraz z mijanymi znakami.

Przełom w swojej klasie. Cenę nowego Golfa sprawdzisz tutaj

Lepsza widoczność

Miłośników Golfa z pewnością ucieszy wiadomość, że ósma generacja została wyposażona w inteligentny system IQ.DRIVE, w którego skład wchodzą matrycowe reflektory LED Matrix IQ.Light. Lista ich zalet nie ma końca. Przede wszystkim oświetlają drogę jaśniejszym światłem o dłuższym zasięgu, a przy tym dynamicznie reagują na światła nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów, nie oślepiając innych użytkowników ruchu drogowego. System IQ.Light wygasza lub wyłącza niektóre wiązki światła bez konieczności ingerencji ze strony kierowcy. 

Przełom w swojej klasie. Cenę nowego Golfa sprawdzisz tutaj

Bezpieczeństwo na drodze

Volkswagen nie pozostaje w tyle za konkurencją, Golf ósmej generacji wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy ochrony bezpieczeństwa. Właściciele tego modelu będą mogli do woli korzystać z Travel Assist, czyli aktywnego tempomatu, który nie tylko pozwala zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego samochodu, ale również dostosować prędkość do trasy i ustawić prędkość maksymalną. I to wszystko bez właściwie żadnego ruchu ze strony kierowcy. Dzięki Travel Assist jesteśmy w stanie jechać półautonomicznie nawet przy prędkości 210 km/h. Naszą jazdę wspomaga także asystent zmiany pasa ruchu Side Assist, który jest w stanie wykryć pojazdy znajdujące się w martwym polu. Dzięki temu manewry wyprzedzania czy wymijania staną się jeszcze bezpieczniejsze. Z kolei Lane Assist zadba o to, by nasz samochód nie wyjechał w niekontrolowany sposób poza pas ruchu. Ten system ochroni nas przed najgorszym, gdy zdarzy nam się na przykład przysnąć za kierownicą.

Przełom w swojej klasie. Cenę nowego Golfa sprawdzisz tutaj

Artykuł powstał we współpracy z marką Volkswagen

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy