Powstał naturalnej wielkości bolid McLarena z klocków Lego

McLaren ponownie połączył siły z duńskim producentem klocków. Tym razem współpraca zaowocowała powstaniem pełnowymiarowego bolidu Formuły 1. Niezwykła budowla została zaprezentowana alei serwisowej zespołu podczas treningu do Grand Prix Australii.

Bolid McLarena z Lego / F1 Australian Grand Prix
Bolid McLarena z Lego / F1 Australian Grand PrixInformacja prasowa (moto)

Jakiś czas temu informowaliśmy o nowym zestawie klocków Lego, który powstał w ramach współpracy pomiędzy duńską firmą, a zespołem wyścigowym McLaren Racing. Składająca się z 1432 elementów replika bolidu wyścigowego Formuły trafiła do oficjalnej sprzedaży 1 marca 2022 roku. Teraz firmy poszły jednak o krok dalej i postanowiły odtworzyć wspomniany bolid w naturalnej wielkości.

Naturalnej wielkości samochód wyścigowy McLaren z Lego Technic został utrzymany w oficjalnych barwach zespołu wyścigowego, a nawet posiada odwzorowane logo sponsora. Cała konstrukcja składa się z pięciu oddzielnych elementów, w tym czterech w pełni wymodelowanych kół, karoserii, zawieszenia oraz osobno wykonanego systemu ochrony kierowcy Halo. Składanie gigantycznego zestawu zajęło 27 budowniczym niemal 1,800 godzin, a cała konstrukcja powstała z 288 000 klocków.

Bolid McLarena z Lego - kibice mieli problem z odróżnieniem

W oficjalnej prezentacji gigantycznego zestawu wzięli udział kierowcy McLarena - Daniel Ricciardo i Lando Norris. Mężczyźni byli szczerze zauroczeni detalami modelu. Wrażenie zrobiła na nich zwłaszcza w pełni odwzorowana i podobnie jak w realnym bolidzie - zdejmowana - kierownica pojazdu.

Co jeszcze ważniejsze, wydarzenie miało miejsce w prawdziwej alei serwisowej drużyny, podczas treningu do dzisiejszego Grand Prix w Melbourne. Jak można wyczytać z komentarzy - bolid z klocków sprawiał wrażenie na tyle realnego, że wiele osób przekonywało się o jego pochodzeniu, dopiero po bliższym podejściu.

***

Moto flesz. Odcinek 33. Polskie ceny paliw należą do... najniższych w EuropieINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas