Poświęcił Maybacha i został hitem internetu. Duchowny komentuje, jak do tego doszło

Film z kropienia Maybacha, który trafił do sieci, w mgnieniu oka stał się prawdziwym hitem. Luksusowy Mercedes-Maybach klasy S, który kosztował przynajmniej milion złotych, został poświęcony na Podlasiu w miejscowości Mońki. Duchowny skomentował, dlaczego to właśnie ten samochód został przez niego ochrzczony.

Chcąc bezpiecznie podróżować po drogach, potrzebujemy przede wszystkim dobrych opon i pakietu ubezpieczeń. Niektórym jednak, jak pokazuje nagranie z Podlasia, to nie wystarcza. Właściciel kosmicznie drogiego Mercedesa-Maybach klasy S (ceny od 917 300 zł, ale z dodatkami znacząco przekracza milion złotych) dmucha na zimne, dlatego przed wyjechaniem nowym autem na drogi, w pierwszej kolejności postanowił go "ochrzcić".

Mercedes-Maybach został poświęcony na Podlasiu

Sytuacja miała miejsce w województwie podlaskim w miejscowości Mońki. To właśnie tam przed kalendarzowym rozpoczęciem wiosny, czarna limuzyna z jasnym wnętrzem, przy akompaniamencie akordeonu i z udziałem wiernych, została poświęcona przez miejscowego proboszcza. Część ceremonii została nagrania i szybko obiegła internet.

Reklama

Duchowny komentuje, jak tego doszło do poświęcenia Maybacha

Z księdzem w Mońkach skontaktował się Polsat News. Jak udało się ustalić reporterom, duchowny z Podlasia w pierwszej kolejności został poproszony o pobłogosławienie kapliczki przez jedną z zebranych na miejscu rodzin. Jak tłumaczył, nie miał pojęcia, że na podjeździe ujrzy Maybacha. Twierdził, sytuacja jest wyrwana z kontekstu i wierzy, że nie zostanie to źle odebrane.

Ksiądz również dodał, że na parafii święci się różne rzeczy i przedmioty - samochody czy domy to żadna nowość. Sam film, jak tłumaczył w rozmowie z Polsat News duchowny, został nagrany dawno temu i sam nie wie, dlaczego właśnie teraz został opublikowany. Reporterzy chcieli uzyskać także komentarz parafii, ale gdy zadzwonili tam i poprosili o komentarz, osoba która odebrała telefon, rozłączyła się.

Mercedes-Maybach klasy S to najbardziej luksusowe auto z gwiazdą

Samochód, który został poświęcony w Mońkach to pokaz możliwości niemieckiej inżynierii. Mercedes-Maybach klasy S (W223) to najbardziej luksusowy samochód z trójramienną gwiazdą na masce. Limuzynę można zamówić zarówno z silnikiem V8 i V12, a już niebawem do polskiego cennika zawita również hybryda plug-in. Ceny samochodu startują w Polsce od 917 300 zł - tyle trzeba zapłacić za bazowy wariant S 580 4MATIC (503 KM i 700 Nm). Dopłata do 12-cylindrowej wersji S 680 4MATIC wynosi ponad 250 tys. złotych.

***

Polsat News/Interia
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes-Maybach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy