Policyjna grupa Speed zbiera żniwo wśród kierowców

1430 kierowców, którzy popełnili ponad 1410 wykroczeń, skontrolowali mazowieccy policjanci z działającej od ponad dwóch tygodni specjalnej grupy Speed. Większość przewinień za kierownicą to zbyt szybka jazda.

Jak poinformowała w poniedziałek mazowiecka policja, przepisową prędkość przekroczyło 917 zatrzymanych do kontroli kierowców. Było wśród nich 23 motocyklistów.

Jednego z nich jadący nieoznakowanym radiowozem policjanci chcieli zatrzymać ze względu na nieczytelną tablicę rejestracyjną. Kierujący motocyklem ignorował jednak sygnały do zatrzymania i został zatrzymany dopiero w wyniku pościgu po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec Kozienic nie miał uprawnień do kierowania motocyklami. Sprawą zajmie się teraz sąd, ponieważ - jak przypomina policja - niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem.

Reklama

Mazowiecka grupa Speed działa od 19 lipca. Ma do dyspozycji 14 nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Policjanci z tej grupy zajmują się także monitorowaniem internetu i wyszukiwaniem wpisów i informacji m.in. o organizowaniu nielegalnych wyścigów lub innych niedozwolonych zachowań na drodze.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy