Reklama

Policjanci okradli auto

Ośmiu policjantów i dwóch strażników miejskich ze Swarzędza (wielkopolskie) zatrzymali policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

Zatrzymani od grudnia 2009 r. do lutego 2010 r. pełnili służbę w Swarzędzu. Mieli brać łapówki za odstąpienie od ukarania kierowców za wykroczenia drogowe. Sprawa wyszła na jaw dzięki informacjom mieszkańców gminy Swarzędz, którzy poskarżyli się na nieuczciwych policjantów i strażników gminnych.

Reklama

"Wśród przedstawionych zarzutów jest jeden, który szczególnie bulwersuje, a mianowicie dotyczy samochodu skradzionego na terenie Czerwonaka pod Poznaniem, a który odnaleziono na terenie Swarzędza. Funkcjonariusze zamiast dążyć do schwytania złodzieja lub zwrotu auta właścicielowi okradli je z akcesoriów i przedmiotów pozostawionych przez właściciela" - powiedział Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Prokurator przedstawił wszystkim zatrzymanym 34 zarzuty o charakterze korupcyjnym i zadecydował o zawieszeniu ich w wykonywaniu czynności służbowych. Oprócz wydalenia ze służby grozi im do 8 lat więzienia.

A czy ty spotkałeś się ze zjawiskiem korupcji policjantów? W którym regionie Polski jest to szczególnie widoczne?

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje