Policja skonfiskowała Uno, które osiąga 300 km/h!

Fiata Uno osiągającego prędkość do 300 kilometrów na godzinę skonfiskowała włoska policja w warsztacie koło miasta Caserta na południu kraju.

Fiat Uno zajęty przez włoską policję
Fiat Uno zajęty przez włoską policjęInformacja prasowa (moto)

Samochód wykonano na zamówienie tamtejszej mafii, Camorry, organizującej nielegalne wyścigi.

Włoskie media podały, że motoryzacyjny "cud techniki" został znaleziony podczas rutynowej policyjnej kontroli w warsztacie samochodowym, którego właściciel przebywa obecnie w więzieniu. Jego mafijne powiązania wskazują na to, że był to warsztat pracujący dla neapolitańskiej mafii.

Samochód był zrobiony na tzw. "sleepera", a więc obowiązywała zasada, by jak najmniej wyróżniał się z zewnątrz. Policja nie ujawnia szczegółów technicznych, auto miało jednak zamontowaną dużą turbinę a to wymusiło zastosowanie przelotowego układu wydechowego o dużej średnicy oraz intercoolera. Ten ostatni element był zresztą jedynym, wyróżniającym Uno na drodze - zajmował niemal całą przednią część nadwozia samochodu.

Z wnętrza usunięto wszelkie zbędne elementy, by zmniejszyć masę, pojawiła się natomiast rozpórka kielichów amortyzatorów. To nie koniec modyfikacji. W samochodzie zamontowano również zmienione zawieszenie, większe koła i hamulce.

Niestety, nie wiadomo, czy policja ma jakiś dowód, że zmodyfikowany Fiat Uno mogło jechać 300 km/h. W streetracingu chodzi o jak najlepsze przyspieszenie (start odbywa się z miejsca), a to oznacza konieczność zastosowania skrzyni biegów o dość krótkich przełożeniach. A to z kolei wyklucza osiąganie wysokich prędkości.

Policja skonfiskowała nie tylko podrasowane białe Uno, lecz także przygotowane do montażu w innych pojazdach silniki. "Poprawiano" tam samochody, biorące udział w nielegalnych wyścigach, organizowanych i kontrolowanych przez kamorrę we wszystkie weekendy na jednym z odcinków drogi krajowej między miejscowościami Castel Volturno a Pozzuoli koło Neapolu.

Policja nie zdołała dotychczas powstrzymać tego przestępczego procederu.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas