Reklama

Policja rozbiła szajkę złodziei samochodów. Wartość odzyskany pojazdów sięga miliona złotych

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową odzyskali 20 aut skradzionych z terenu Francji i Niemiec. Ich wartość szacowana jest na kwotę wynoszącą blisko milion złotych. Dolnośląscy mundurowi pracowali nad tą sprawą niemal dwa lata.

 

Blisko milion złotych wartę są auta odzyskane przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Tak spektakularny efekt ich pracy został poprzedzony długotrwałą, niemal dwuletnią, pracą operacyjną.

W celu rozpracowania szajki zajmującej się kradzieżą aut za granicą, dolnośląscy mundurowi nawiązali współpracę z policjantami z kilku krajów. Dzięki informacjom uzyskanym z wielu źródeł, które zostały następnie poddane drobiazgowej i żmudnej analizie, możliwe było namierzenie skradzionych pojazdów.  

Reklama

Odzyskano 20 pojazdów. Ich wartość sięga miliona złotych

Auta, które kradzione były z terenu Francji i Niemiec, funkcjonariusze lokalizowali i zabezpieczali na terenie niemal całej Polski. Łącznie dolnośląscy policjanci odzyskali 20 samochodów, wśród których znajdują się luksusowe modele marek, takich jak Jaguar czy BMW. W trakcie działań zatrzymane zostały osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder. Mundurowi zabezpieczyli również kilka jednostek broni.

Obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu dalej szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jest ona bowiem powiązana ze śledztwem prowadzonym od 2016 roku przez wrocławską prokuraturę okręgową, w którym już skazanych zostało 100 osób.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: policja | złodzieje samochodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy